Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo svetainės įkūrimo 2001 11 07

 

 
„Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašo garso takelio tekstas

9.1 filmas

Tiesa apie vėžį: Imunitetas – jūsų pirmoji gynybos linija, 2 dalis.
Filmo „Vaisto paieška... tęsiasi“ 2-oji serija [9.2]

[Interviu su dr. Roby‘iu Mitchellu, dar žinomu kaip „dr. Fitt“ – ortomolekulinės medicinos specialistu, autoriumi, lektoriumi]

Dr. Roby Mitchell: Nusilpusi imuninė sistema leidžia vėžio ląstelėms geriau augti. Taigi, jie veikia kartu, ir todėl vienas iš protokolų, kurį naudoja daugelis vėžį gydančių gydytojų, yra sumažinti grybelinę apkrovą, nes sumažinus grybelinę apkrovą, imuninė sistema sustiprėja. Ir vienas dalykas, kuris žudo vėžį ar išgydo vėžį, yra tavo imuninė sistema. Chemoterapija, radiacija, šitie dalykai – jeigu atsiversi elementarią knygą apie vėžį, joje bus parašyta, kad jie negali išgydyti vėžio, ląstelių kinetika tiesiog to neleidžia – tai niekada neatsitiks. Tai yra praktiškai analogiškas poveikis, kaip duodant antibiotikus – antibiotikai nieko negali išgydyti. Jie gali sumažinti kiekį – ląstelių skaičių, kad imuninė sistema tada galėtų jas išnaikinti, bet tavo imuninė sistema tave išgydo. Turime suprasti, kad tai, kas išgydo vėžį, yra jūsų imuninė sistema. Žinai, jei tęsime bakterijų analogiją, gal turėsiu duoti šiek tiek antibiotikų, kad galėčiau sumažinti skaičių, kad jūsų imuninė sistema atsigautų – bet sumažinsime skaičių, ir tada tavo imuninė sistema perims darbą. Ta prasme tai gali būti atitikmuo chemoterapijai, radioterapijai. Didžioji dauguma gydytojų, kurie gydo vėžį vien tik radioterapija ar chemoterapija, ir to pasekmė yra susilpninta imuninė sistema. Taigi pati sistema, kuria kliaujatės, kad išgydytumėte vėžį – ir pražudo. Ir todėl tiek daug žmonių, sergančių vėžiu, miršta nuo gydymo, o ne nuo vėžio.

[Interviu su Chrisu Warku – nuo vėžio pasveikusiu žmogumi, autoriumi, lektoriumi]

Chris Wark: Visi turi vėžio ląstelių savo kūne. Vienintelis ilgalaikis būdas išgydyti vėžį yra jūsų imuninė sistema. Ir mityba suteikia jūsų imuninei sistemai ugnies galią, reikalingą palaikyti jūsų sveikatą. Taigi, be mitybos, jūs kovojate be ginklų. Be savo imuninės sistemos, kovojate be armijos. Chemoterapija sunaikina jūsų armiją – sunaikina jūsų imuninę sistemą. Ne tik tai, ji dar sukelia metastazes, ji padaro jūsų turimas vėžines kamienines ląsteles agresyvesnes, ir ji padaro didelę potencialiai nepataisomą žalą kūnui – nuo žalos smegenims iki klausos praradimo, iki neuropatijos – plaštakų ir pėdų funkcijos praradimo – iki žalos inkstams ir šlapimo pūslei, žalos kaulams, širdžiai, plaučiams – tai tiesiog absoliuti visapusiška žala – nuo chemoterapijos.

[Interviu su dr. Francisco Contrerasu – onkologu, chirurgu]

Dr. Francisco Contreras: Taigi, dažnai galima duoti chemoterapiją, ir auglys išnyks, bet jūs taip pat sunaikinsite imuninę sistemą – tada vėžys grįžta kerštauti. Taip reikia atsikratyti vėžio – savo imunine sistema – sistemomis, kurios jau yra tavyje, kurios sutriko. Taigi tai, ką turime daryti, yra jas suaktyvinti. Ir tas skirtumas padaro didžiulį skirtumą rezultatuose.

 

[Interviu su dr. Rashidu Buttaru – pažangios medicinos gydytoju, bestselerių autoriumi, lektoriumi]

R. B.: Radiacija yra blogai bet kokiam sveikam žmogui. Kodėl? Nes ji slopina imunitetą ir sukelia DNR pokyčius, todėl ląstelės mutuoja ir jūs galiausiai susergate vėžiu. Taigi, sakykime, turite ką nors, sergantį vėžiu. Ką darote? Jūs jiems skiriate lygiai tą patį dalyką, kuris, jūs jau žinote, sukels vėžį. Dabar, radiacija turi nužudyti vėžį – tai yra jų filosofija – bet jūs tuo pačiu sukelsite papildomų mutacijų sveikoms ląstelėms ir taip pabloginsite gydomąjį poveikį – tai yra tas pats, kaip pilti degalus į ugnį.

[Interviu su Mike‘u Adamsu, dar žinomu kaip „Sveikatos reindžeris“ – maisto mokslininku, autoriumi, lektoriumi]

T. B.: Kur yra ši psichinė atskirtis – mums buvo išplautos smegenys, kad galime išgydyti vėžį medžiagomis, kurios sukelia vėžį. Aš to nesuprantu.

Mike Adams: Na, žinoma, mes gyvename visuomenėje, kuri leido dominuoti iš tiesų beprotiškoms idėjoms. Pavyzdžiui, radioterapija nuo vėžio. Na, jeigu radiacija taip gerai veikia gydant vėžį, tada turėtume paversti Fukušimą [Japonijos miestas, šalia kurio esanti atominė elektrinė patyrė avariją] į pasaulinį vėžio gydymo centrą.

[Interviu su dr. Véronique Desaulniers, dar žinoma kaip dr. V – autore, lektore, išsigydžiusia nuo vėžio]

V. D.: Vėžio industrija yra paremta godumu ir pinigais. Bet yra ir kitoks gydymas – žmonės gydosi nuo vėžio kiekvieną dieną nenaudodami nuodų – t. y. toksiškų vaistų. Yra tiesiogine žodžio prasme tūkstančių tūkstančiai paskelbtų tyrimų, kurie įrodo natūralios medicinos efektyvumą. Bet – negalite patentuoti augalo ir negalite patentuoti žolelės, todėl iš to negausite pinigų ir finansinės naudos, kad galėtumėte mokyti žmones apie šiuos dalykus. Ir yra liūdna, kad milijonai žmonių yra paaukojami ir jie miršta siaubingomis mirtimis ir patiria siaubingus simptomus dėl šių nuodingų gydymų, ir dažnai jie miršta dėl pačių vėžio gydymų, ir ne tiek nuo vėžio.

T. B.: Tai liūdna – tai atsitiko mano tėvams. Mano tėvui – jam buvo diagnozuotas vėžys, ir jis mirė po 25-ių dienų – ir jis mirė dėl operacijos, žinau, kad tai yra tiesa mano asmeniniu požiūriu.

[Interviu pabaiga]

Chemoterapija sunaikina imuninę sistemą. Radioterapija sunaikina imuninę sistemą. Tai yra tarsi pilti benziną į ugnį. Dr. V ką tik paminėjo faktą, kad, jos žodžiais, yra vėžio industrija. Norėjau sužinoti daugiau informacijos apie šią vėžio industriją, taigi grįžkime į Detroitą pasikalbėti su dr. Davidu Brownsteinu.

[Interviu su dr. Davidu Brownsteinu – bestselerių autoriumi, lektoriumi, tyrėju]

T. B.: Girdėjau minėjai „vėžio medicininį kompleksą“ – ką turi omenyje, kalbėdamas apie vėžio medicininį kompleksą?

D. B.: Aš apie tai esu rašęs, ir sakau, kad vėžio medicininis kompleksas yra toks monolitas, sukurtas uždirbti pinigus iš vėžio. Taigi, paimkime moterį – jauną moterį, kuri pajunta gumbą krūtyje, nueina pas gydytoją, nueina pasidaryti mamografiją, jie kažką randa, ji pasidaro biopsiją, jie kažką randa, tada ji nueina jį pašalinti, jai pasako, kad serga vėžiu, ji gauna chemoterapiją ir radioterapiją – taip veikia visa vėžio gydymo sistema, ir tai dabar yra multitrilijoninė industrija. Ir problema yra ta, kad žmonės dėl šių gydymų ilgiau negyvena – yra labai mažai vėžio atmainų, su kuriais gerai susitvarkėme – gerai susitvarkėme su kai kuriais kraujo vėžiais, su kai kuriomis leukemijomis ir limfomomis, ir sėklidžių vėžiu. Visų kitų mirtingumas daug nepasikeitė per pastaruosius 78 ar 80 metų. Jungtinėse valstijose turime vieną iš septinių moterų su krūties vėžiu, vieną iš trijų vyrų su prostatos vėžiu, turime plaučių vėžį ir storosios žarnos vėžį – daugiau, negu žinome kaip susitvarkyti. Ir iš tikrųjų konvenciniai gydymai daugeliui vėžio tipų yra visai blogi. Žinai, jeigu pažiūrėsi į vėžio statistikas iš 1930-ųjų – kurios yra saugomos iki dabar – mūsų mirtingumas yra praktiškai nepasikeitęs daugeliui sunkiųjų auglių – tai yra krūtų, plaučių, prostatos, storosios žarnos. Ir tai yra tikrai liūdna, nes išleidžiame milijardus ir trilijonus dolerių gydymams, kurie neveikia. Tikrai turime grįžti prie darbo išsiaiškinti, kokia yra pagrindinė šių ligų priežastis. Ir aš tau galiu pasakyti pagrindinę vėžio priežastį – yra daug faktorių, nėra vienos vienintelės priežasties visiems, bet manau, kad toksiškumas yra dalis problemos, mityba yra to dalis, bloga dieta yra dalis, dehidratacija yra dalis, jodo trūkumas yra svarbi dalis. Yra daug įvairių dalykų – ir arba mes pradėsime gydyti šias pagrindines priežastis, kurios, manau, yra dalis pagrindinės vėžio problemos, arba tiesiog toliau tiek daug žmonių nuo to kentės.

[Interviu pabaiga]

Dr. Brownsteinas pabrėžė pagrindinės priežasties ieškojimą vietoj tiesiog ligos simptomų gydymo. Taigi, pasižiūrėkime į hormonus ir imuninę sistemą, ir vėžį. Ar yra ryšys tarp šių trijų?

[Interviu su dr. Liegh Erin Connealy – lektore, integralios medicinos gydytoja]

Dr. Liegh Erin Connealy: Jeigu jūsų hormonai neveikia, tada jūsų imuninė sistema negali veikti. Pavyzdžiui jūsų skydliaukė – skydliaukė yra jūsų kūno baterija. Taigi skydliaukė, jeigu ji neveikia, ji negali jumis pasirūpinti – ji valdo viso jūsų kūno metabolizmą. Deja, vis daugiau žmonių dabar serga skydliaukės nepakankamumu dėl kviečių – kviečiai yra stiprus alergenas skydliaukei – ir dėl radiacijos – iš naujausios japonų elektrinės, taigi vis daugiau žmonių suserga skydliaukės nepakankamumu dėl to. Tada, jeigu turite bet kokį kitą hormonų disbalansą, pavyzdžiui, kada vyrai suserga prostatos vėžiu? Jie nesuserga prostatos vėžiu, kai jie yra 25-erių, kai visi jų hormonai puikiai subalansuoti. Jie suserga prostatos vėžiu po 50-ies, nes tada pradeda keistis hormonai.

[Interviu su dr. Roby‘iu Mitchellu tesinys]

T. B.: Kuo skiriasi vyrų ir moterų hormonai? Ir tada norėsiu prieiti prie klausimo apie estrogeno poveikį vėžiams.

R. M.: Molekuliniu požiūriu nėra skirtumo tarp vyrų ir moterų hormonų – ir moterys turi „vyriško“ hormono testosterono, ir vyrai turi „moteriško“ estrogeno, abu turi progesterono, kortikosteroidų ir viso kito. Skirtumas yra kiekiuose – moterys turi didesnį kiekį estrogeno, vyrai turi didesnį kiekį testosterono, moterys turi didesnį kiekį estrogeno receptorių ir vyrai turi didesnį kiekį testosterono receptorių. Tai yra labai svarbu – receptoriaus ir hormono susijungimas. Todėl galiu duoti moteriai testosterono injekcijas, bet ji niekada netaps tokia didelė, kaip vyras, nes ji neturi atitinkamų receptorių, kuriuos turi vyras. Galime vyrui suleisti estrogeno, ir jo nepaversi moterimi, nes jis neturi receptorių tiems estrogenams. Bet mes visi turime tuos pačius – mes gaminame lygiai tas pačius molekules – estrogeną, testosteroną ir DHEA [dehydroepiandrosteroną], ir progesteroną ir kitus hormonus. Yra svarbu suprasti, kad šiems estrogenams – bent jau žmonių – kad, vėlgi, viena iš farmakologinių estrogenų savybių yra tai, kad jie skatina ląsteles daugintis. Ir tai yra labai svarbu nėštume, nes tas gemalas turi augti tiek daug. Taigi nėštumo metu estrogeno lygiai gerokai paaukštėja ir, vėlgi, gauname eksponentinį gemalo augimą. Kitos ląstelės, jeigu paaukštėja estrogeno lygis, jos irgi gali greičiau augti. Taigi, su krūties vėžiu, prostatos vėžiu, kitais vėžiais - jeigu estrogeno lygiai paaukštėja, arba jeigu gauname stipresnio estrogeno – čia įsitrauksime į aplinkinius estrogenus – tada tas vėžys gali augti greičiau. Ir nėra taip, kad endogeniniai estrogenai sukelia vėžį, bet jie tikrai gali – kaip insulinas, kitas vėžį skatinantis hormonas – jie gali „pakaitrinti ugnį“.

T. B.: Gerai, nuostabi analogija – tai tarsi pilti daugiau degalų į ugnį, kai turi didesnį estrogeno lygį, negu turėtų būti.

R. M.: Teisingai.

T. B.: Kas – žinai, dabar daugelis straipsnių, kuriuos skaitome apie vadinamųjų ksenoestrogenų poveikį, kurie yra netikri estrogenai iš aplinkos. Taigi, ar galėtum truputį apie tai pakalbėti vėžio atžvilgiu?

R. M.: Teisingai. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl matome tokį vėžio išplitimą vakaruose – na, ne tiek vakaruose, dabar esame pripratę tai matyti trečiojo pasaulio šalyse – bet dėl estrogeno mūsų aplinkoje ir farmacijoje – tai turi degalų pylimo į ugnį poveikį. Taigi, kai kurie insekticidai, pesticidai, fungicidai, kuriuos naudojame – jie turi estrogeno poveikį – tai yra vadinamieji ksenoestrogenai – kseno reiškia svetimas. Vėlgi, ilgalaikis poveikis – turime galvoti apie estrogeno poveikį kaip poveikį vykstantį ir besikaupiantį visą gyvenimą, panašiai kaip su radiacijos poveikiu. Pavyzdžiui, jeigu esate radiacijos technologas, tai privalote nuolat nešioti mažytį ženkliuką, kuris kaip Geigerio skaitiklis parodo radiacijos kiekį, kuris jus veikia per visą jūsų gyvenimą, ir jeigu jo parodymai pakyla iki čia [– maksimalios leistinos ribos], jums sako: „Nebegalite būti veikiamas radiacijos.“ Lygiai taip pat su estrogenu– yra per visą gyvenimą susikaupęs estrogeno poveikis, kuris nurodo jūsų riziką susirgti įvairiais vėžiniais susirgimais. Taigi, jūs gaminate estrogeną kaip žmogus – kaip vyras jūs gaminate estrogeną, kaip moteris – jos gaminą estrogeną – moterys gamina daugiau. Taigi, jeigu dar ant viršaus uždėsime aplinkos estrogenus, tada tai padidina jūsų viso gyvenimo estrogeno poveikį. Jeigu geriate kontraceptines tabletes – tai padidina jūsų viso gyvenimo estrogeno poveikį. Jeigu vartojate pakaitinius sintetinius hormonus po menopauzės – tai padidina jūsų viso gyvenimo estrogeno poveikį. Jeigu ilgai turite viršsvorio su šitomis riebalinėmis ląstelėmis, kurios kyla iš uždegimų, šie augimo faktoriai padidina jūsų viso gyvenimo estrogeno poveikį.

T. B.: Taigi tai iš tikrųjų yra kaupiamasis poveikis, kalbant apie estrogeno poveikį, jis ne vienkartinis.

[Interviu pabaiga]

Taigi, girdžiu „hormonai“, „estrogenas“, „testosteronas“, „skydliaukė“, „imuninė sistema“, taigi, žinoma, aš pagalvoju apie riebalines ląsteles ir vėžį, ir nutukimą – ar yra koks nors ryšys tarp nutukimo ir vėžio? Taigi, pasiklausykime dr. Roby‘io Mitchello, dr. Jameso Forsythe‘o ir dr. Patricko Quillino nuomonių šia tema.

[Interviu su dr. Patricku Quillinu – bestselerių autoriumi, lektoriumi, mitybos specialistu]

P. Q.: Sekundėlę pakalbėkime apie nutukimą – du trečdaliai amerikiečių turi viršsvorio, pusė jų – ar trečdalis – yra nutukę medicinine prasme. Supranti, kad nutukimas padidina diabeto, hipertenzijos, kelių vėžio tipų – storosios žarnos ir krūties, taip pat tulžies akmenų, Alzheimerio riziką – sąrašas dar ilgesnis. Bet kuo labiau susikoncentruojame į nutukimą, kuo daugiau yra jį „gydančių“ maisto papildų, atrodo, kad tuo storesnė Amerika tampa. Ir didelė to dalis buvo dezinformacija, kuri pasklido aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose – jie sakė „nevalgykite riebalų – nenutuksite, jeigu nevalgysite riebalų.“ Taigi, jie klausė „ką galiu valgyti“ – „na, bet ką, tik ne riebalus“. Taigi į viską prikrovėme cukraus. Dabar turime daugiau nutukimo, negu bet kada anksčiau.

[Interviu su dr. Jamesu Forsythe‘u – sertifikuotu onkologu, homeopatu]

James Forsythe: Visada sakau savo pacientams – visos vėžio dietos yra svorio metimo dietos – nes bet kada, kai pašalinsite paprastus cukrus ir aukšto glikeminio indekso maistus, numesite svorio – tiesiog taip paprasta.

T. B.: Bet kokia vėžio dieta turi mažai cukraus, nes nenorime maitinti ląstelių – vėžio ląstelių.

J. F.: Vėžio ląstelės, kaip mums parodė Otto Warburgas 1932-aisiais, kad paprasti cukrūs yra pagrindinis vėžio ląstelių maistas – ne sudėtingi angliavandeniai, ne riebalai ar baltymai. Ir tada jis buvo teisus, bet konvenciniai onkologai tai visiškai ignoravo – iš tiesų, jeigu nueitum į bet kokį infuzijų centrą bet kokioje ligoninėje visoje šalyje pamatysi didžiulį dubenį saldainių ir saldintus gaiviuosius gėrimus. Taigi jie visiškai ignoruoja vėžio ląstelių savybes.

[Interviu su dr. Roby‘iu Mitchellu tęsinys]

T. B.: Dr. Roby‘i, ar galėtumėte pakalbėti apie ryšį tarp riebalinių ląstelių ir vėžio?

R. M.: Taigi, riebalinės ląstelės – turime atskirti normalias riebalines ląsteles nuo riebalinių ląstelių, kurios yra riebalinės ląstelės dėl uždegiminio proceso. Normalios riebalinės ląstelės pačios nebūtinai yra kancerogeninės. Uždegimai yra kancerogeniški. Ir kas yra uždegimai – tai iš esmės yra karas tarp tavo imuninių ląstelių ir kažkokio gyvio – tai gali būti virusas, tai gali būti bakterija, tai gali būti grybelis, tai gali būti vėžys. Taigi, jei prisimeni Irako karo pradžią – tą šoką ir baimę – kažkokiu lygmeniu tai yra gera analogija tam, kas vyksta su imunine sistema, kai ji bando kovoti su bakterija, virusu ar grybeliu. Taigi jūsų imuninė sistema – ir tai yra labai tinkama analogija, palyginti imuninę sistemą su kariuomene, nes jūs turite tuos įvairius „karius“ – T ląsteles, T ląsteles?žudikes ir makrofagus, ir makrocitus, ir taip toliau, Kupferio ląsteles kepenyse ir specializuotas ląsteles kiekviename kūno audinyje, kurios yra „sargybiniai“ – jos stebi aplinką ir jeigu kas nors sutrinka, tada jos puola. Ir jos turi visus šiuos masinio naikinimo ginklus savo užduočiai atlikti. Kai pakyla tavo temperatūra, kai paraudonuoji, kai tau paleidžia vidurius, kai sloguoji ir drėksta akys, ir panašiai – visa tai nėra dėl to gyvio – tai yra dėl tų chemikalų, kuriuos tavo imuninė sistema gali paleisti. Aš anksčiau buvau greitosios pagalbos gydytojas, ir galiu tau pasakyti, kad šie chemikalai yra tokie galingi, kad jie gali tave nužudyti labai greitai besivystančiu procesu, kurį vadiname anafilaksiniu šoku. Jeigu jums prasideda anafilaksinis šokas – vėlgi, tai yra šių imuninės sistemos masinio naikinimo ginklų gamybos pasekmė – jūs labai greitai mirsite, jeigu neesate mano greitosios pagalbos palatoje. Taigi turime gerbti tai, kad imuninė sistema turi tikrai galingų ginklų, ir lengvesnėje būsenoje, negu anafilaksinis šokas – kada karščiuojate ir paraudonuoja oda, ir panašiai – tada, žinai, ji tiesiog išspjauna kažkokių chemikalų, kurie padaro aplinką ne taip lengvai gyvenamą – nelabai gyvenamą bakterijoms, bet ir nelabai gyvenamą žmogaus ląstelėms. Taigi, tai yra tai, kas sukuria šią toksišką situaciją, nuo kurios per ilgą laiko tarpą žmogaus ląstelė bandys apsisaugoti. Vienas iš dalykų – iš šio uždegiminio proceso metu gaminamų chemikalų tipų – yra vadinamas augimo faktoriumi. Augimo faktoriai turi estrogenišką poveikį – ir estrogenai paprastai ląstelėse sukelia hiperplaziją – apie ją anksčiau kalbėjome – taigi padaro vieną ląstelę greitesnę negu įprasta – jie padaugės į dvi, keturias, aštuonias – eksponentinis augimas. Tos riebalinės ląstelės, kurios atsiranda uždegiminėje situacijoje, jos yra susijusios su vėžio atsiradimu.

[Interviu pabaiga]

Taigi, tiesioginis ryšys tarp riebalinių ląstelių ir vėžio – yra! Tai labai įdomi informacija. Dr. Robertas Scottas Bellas yra virškinimo trakto sveikatos specialistas – jis supranta imuninę sistemą taip, kaip ji yra sukuriama mūsų žarnyne. Taigi, manau, kad yra labai svarbu su juo pasikalbėti šia tema.

 

[Interviu su dr. Robertu Scottu Bellu – autoriumi, lektoriumi, radijo laidų vedėju]

T. B.: Pasikartojanti tema, apie kurią girdžiu iš savo interviu su gydytojais, yra tokia – vėžys negali egzistuoti, jeigu imuninė sistema veikia gerai. Taigi, pakalbėkite apie tai.

Robert Scott Bell: Na, toksinai paveikia kepenis – kepenys yra jūsų pagrindinis detoksikacijos organas – surišti ir pašalinti per storąją žarną kaip išmatas ar nusiųsti į inkstus kaip šlapimą. Jeigu kepenys neatlieka savo funkcijos, atliekos į inkstus nueina pavidalu, su kuriuo jie negali gerai susitvarkyti. Ir tada toksinai cirkuliuoja per sistemą, kūnas bando surasti būdą juos užkišti kur nors kitur. Svarbus būdas, kuriuo šie toksinai mus veikia, yra virškinamasis traktas. Šie toksinai paveiks žarnyno mikrobiotą [terminas mikroflora, sudarytas su žodžiu –flora, reiškiančiu augmeniją, yra netikslus, nes žmogui naudingą, imunitetą formuojančią žarnyno mikrobiotą sudaro mikroorganizmai, bakterijos, t.y. mikrogyvūnai, o ne mikroaugalai – „Versmės“ leidyklos pastaba]. Mikrobiota yra imuninės sistemos centras – kartu su kepenimis, bet iš esmės žarnyne yra 70 proc. imuninės sistemos. Ir kai paveikiame savo sveiką mikrobiotą – gerąją ekologiją – kartu neigiamai paveikiame savo galimybę turėti normalų santykį su išoriniu pasauliu. Nes faktiškai tas virškinamasis traktas – nuo jūsų burnos, iki uodegos – ir čia prieisim prie „astrologijos“, man labai patinka tai daryti – iki Urano planetos  – pagauni? [Čia turimas omeny vadinamasis žodžių žaismas – anglų kalboje planetos pavadinimas „Uranus“ skamba panašiai, kaip ir žodžių junginys „your anus“ – liet. tavo išangė]. Tu turi šį virškinamojo trakto vamzdį, kuris faktiškai yra tavo kūno išorėje, nors jis ir yra tavo viduje. Tai yra išorinė lauko aplinka, pernešama pro jus. Ir yra barjeras – tas epitelinis barjeras – jo vientisumas yra būtinas apsaugoti jus nuo dalykų, kurie neturėtų į jus patekti, įskaitant tuos toksinius nuodus ar netgi metabolines atliekas. Ir kai tas barjeras yra pažeidžiamas – toksinų, priedų, konservantų, dažiklių, skoniklių, pesticidų, herbicidų, fungicidų, plastifikatorių, GMO – genetiškai modifikuotų sudedamųjų dalių, ir ypač – sunkiųjų metalų, tokių kaip gyvsidabris – praduriate tą barjerą, jį paveikiate, sukeliate uždegimą ir dabar turite kiaurą žarnyną. Ir pačios bakterijos nebėra palankioje aplinkoje, taigi auga disbiotiniai organizmai, auga kenksmingas candida grybelis, keletas candida rūšių. Ir yra tiek daug blogų dalykų, kad yra tiesiog nuostabu, kad išvis išgyvename. Bet tai yra tik Kūrėjo liudijimas, kad buvome sukurti atsparūs tokiai atakai. Bet turime limitą. Ir tas limitas, žinoma, yra kada toksinai užgožia mūsų sugebėjimą su jais susitvarkyti ir toksinų sankaupa nebegali būti atlaikoma, tada turime tą reguliavimo sutrikimą ir ląstelės greitai dauginasi, ir mūsų imuninė sistema nebeturi galios ir vientisumo būti tuo barjeru, atsikovoti, atsilaikyti dėl visų tų dalykų – kepenų toksinų, žarnyno toksinų ir t. t. Taigi čia imuninė sistema sugenda – pagrinde žarnynas, kartu su kepenimis – todėl visada pradedu gydymą bet kam dirbdamas su kepenimis ir žarnynu. Ir tada mes nebūtinai gaudome simptomus ar gaudome ligas, bet pirmiausia taisome aplinką jų ištakose.

 

[Interviu su dr. Patricku Quillinu tęsinys]

P. Q.: 1908-aisiais Ilja Mečnikovas tapo Nobelio medicinos premijos laureatu už savo darbus imuninės sistemos srityje – jis laikomas modernios imunologijos tėvu – ir jo darbus su bakterijomis, kurios gamina jogurtą. Ir jis pasakė „mirtis prasideda storojoje žarnoje“. Ir daugeliui pacientų tai yra tiesa. Taigi, ką mes darome? Jiems duodame narkotikų, kurie sulėtina nervinius impulsus – tai gerai, išjungia skausmą – taip pat sulėtina nervinius impulsus, kurie eina į raumenis, kas dabar sukelia vidurių užkietėjimą. Jeigu pacientas turėjo problemų su disbioze – tinkamų organizmų žarnyne trūkumo – situacija dar pablogės. Taigi, manyčiau, moderni medicina turėtų galvoti apie tai ne tik kaip apie verslą – ir nėra blogai uždirbti pinigus iš sveikatos apsaugos, jei padedate žmonėms – bet vietoj to, kad tai būtų tik verslas, paverskime tai verslu, kuris kreipia dėmesį į pagrindines ligos priežastis ir vietoj to, kad apie ponią Jones, naują diabetikę, būtų sakoma: „dvidešimt metų anuiteto – ji verta ketvirčio milijono!“ – pažiūrėkime, ar galime ją išgydyti nuo diabeto. Pažiūrėkime, ar galime ištaisyti pagrindines problemas – lygiai taip pat ir su vėžiu.

[Interviu pabaiga]

Įdomus dr. Quillino požiūris. Jis sako, kad turime žiūrėti į pagrindines ligos priežastis ir ne tik gydyti simptomus, kai tvarkomės su vėžiu. Kai neseniai buvau Vašingtone, galėjau pasikalbėti su dr. Sherri Tenpenny – vakcinų specialiste. Štai ką ji turėjo pasakyti.

[Interviu su dr. Sherri Tenpenny – autore, lektore, konsultante, vakcinų eksperte]

T. B.: Taigi, sveikata nėra... Sveikata yra vidinis-išorinis reiškinys.

Sherri Tenpenny: Tai mano posakis – aš tą visada sakau.

T. B.: Iš jūsų tai ir išgirdau – paskaičiau keletą jūsų paskaitų. Taigi, sveikata yra vidinis-išorinis reiškinys – ką girdėjau jus sakant – ar galėtumėte paaiškinti, ką turite omenyje – ar bloga sveikata yra švirkštų trūkumo pasekmė?

S. T.: Ne. Ir iš kitos pusės – sveikata neatsiranda iš švirkšto adatos – ji tiesiog negali. Tiesiog negalime galvoti, kad ką nors suleisime kūdikiui – arba suaugusiam žmogui – ir kad tai turės nors kokį teigiamą poveikį jų sveikatai. Taigi, sveikata yra vidinis-išorinis reiškinys – turite sveiką imuninę sistemą, gerą mitybą, veikiančius detoksikacijos organus – kepenis, inkstus, storąją žarną, odą – visi tie toksinai lengvai pasišalina, turite visas reikalingas maistines medžiagas – B vitaminus, vitaminą D, vitaminą C – visus jums reikalingus dalykus. Jūs galite maudytis mikrobuose – netgi sėdint čia kambaryje – kaip manai, kiek mikrobų yra ore šitame milžiniškame viešbutyje ir ant kilimo. Ir jeigu gyveni ūkyje, vaikštai ir glostai gyvūnus ir taip toliau – nenusileidžiate visiems šiems virusams ir mikrobams, kurie yra aplink jus. Jeigu esate sveikas viduje ir išorėje ir jūsų imuninė sistema daro tai, ką turėtų – ką Dievas jai paskyrė ir kam kaip žmonės buvome sukurti.

[Interviu pabaiga]

Oho, tikrai žavinga dr. Tenpenny citata – „Sveikata yra vidaus ir išorės reiškinys“. Turėčiau su ja sutikti – turime būti sveiki viduje, kitaip sveikata nesireikš išorėje. Taigi, kaip liekame sveiki viduje? Tai yra klausimas. Filmuodami šią seriją – esu geras visos filmavimo komandos čia su manimi esančios studijoje draugas – vienas jų manęs paklausė: „Ty‘au, kiek tavo giminaičių, mirusių nuo vėžio, tau atrodo mirė dėl aplinkos toksiškumo? Kiek jų mirčių buvo to sukeltos – aplinkos toksiškumo?“ Pasakiau jam: „Manyčiau tikriausiai visos – visų septynių artimų giminaičių, kuriuos praradau, mirtys buvo sukeltos aplinkos toksiškumo.“ Na, tai sutampa su Amerikos vėžio organizacijos (American Cancer Society) tinklalapiu – jeigu jį atsidarysite, ten bus dokumentas, pavadinimu „Vėžys: faktai ir skaičiai“ (Cancer: facts and figures), kurį galite atsisiųsti. Ir tame dokumente rašoma, kad iki 95 proc. visų vėžių yra sukelti aplinkos toksinų. Taigi, man atrodo visai svarbu daugiau sužinoti apie toksiškumą, ir turint omenyje faktą, kad daugelis žmonių, mirusių nuo vėžio, miršta dėl to, kad vėžys užėmė jų kūną, nes jų kūnas buvo toksiškas. Taigi kitoje serijoje daugiau dėmesio skirsime toksinams – daugiau sužinosime apie šiuos aplinkos toksinus, kurie įsiveržia į jūsų kūną, ar tai būtų per vakcinas, ar su genetiškai modifikuotu maistu, ar pesticidus jūsų maiste, fluoridą vandenyje – koks bebūtų toksinų šaltinis, jie sutrikdo imuninę sistemą, apie kurią šiandien sužinojome, ir padaro jūsų kūną silpnesnį vėžiui. Tai yra neįtikėtinai vertinga informacija, tad nepraleiskite kitos serijos, ji tiesiogine žodžio prasme gali išgelbėti jūsų gyvybę. Tikiuosi jums patiko ši serija. Linkiu jums geros kloties, pasimatysime kitoje filmo dalyje.

[Vedėjas – Ty Bollinger

Prodiuseriai – Ty Bollinger, Jonathon Hunsaker, Mark Rogers, Charlene Bollinger

Kinematografas – Alan Ray

Operatorius – Travis Jones

Redagavimas – Alan Ray

Muzika – Alexander C. Torri]

[Baigiamasis interviu su pasveikusiu nuo vėžio pacientu Wayne‘u Feltzu]

T. B.: Gerai, aš čia su Wayne‘u ir Wayne‘as mums papasakos savo vėžio diagnozės istoriją – papasakok mums, ką darei.

Wayne Feltz: Na, Ty‘au, mano istorija prasidėjo 2010 m., man buvo diagnozuotas prostatos vėžys ir aš, kaip ir daugelis kitų, nežinojau, ką daryti – tik žinojau, kad nedarysiu nieko iš medicininės pusės. Aš apsilankiau pas onkologą pasidaryti fizinę apžiūrą, jis pasiūlė biopsiją, kurios atsisakiau, ir ką galiausiai padariau, tai nuskridau į Kaliforniją, į sveikatingumo centrą, praėjau savaitės mokymą apie sveikatą, kad suprasčiau, kas vyksta, kodėl sergu šituo vėžiu. Ir jie mane daug išmokė apie mitybą ir vieną dalykų, kuris vyksta mano kūne – disbalansą. Paprašiau jų išrašyti man MRI tomografiją ir MRS spektroskopiją, kad galėčiau susigaudyti su vėžiu, įsitikinti, kad jis neplinta – tai buvo antros stadijos vėžys, jis buvo mano prostatoje. Grįžau namo ir susiradau du žmones, kurie, buvau girdėjęs, patys susitvarkė su vėžiu. Iš informacijos, kurią gavau iš vieno tų dviejų žmonių, sužinojau apie Billą Hendersoną ir nusipirkau jo knygą, o ją perskaitęs ir susisiekęs su Billu, paklausiau, ar jis sutiktų būti mano vadovu ir galėtų padėti man išgyti. Ir sekiau Billo gydymo protokolais, iš esmės susitvarkiau dantų problemas, visiškai pakeičiau mitybą, ir vienas dalykas, kurį padariau tik po kelių metų, tai susitvarkiau su savo emocinėmis problemomis. Ir šių problemų išsprendimo pateko pačiam kontroliuoti vėžį. Ir po maždaug aštuonių mėnesių pasveikau nuo vėžio, ir nuo to laiko – tai buvo 2011 m. pabaiga – dirbu su žmonėmis savo apylinkėje, kurie darė lygiai tą patį, ką ir aš, ir daug žmonių net su labiau pažengusiomis vėžio stadijomis, negu mano, darė tą patį. Žmonės su trečios ar net ketvirtos stadijos vėžiu per metus padarė lygiai tą patį. Sakau žmonėms – mokykitės, skirkite daugiau laiko išsiaiškinti, ką turite daryti, žinokite, kad visada būsite spaudžiamas, kaip ir aš, kad turite kažką daryti tuojau pat. Visada sakau – pasakykite savo gydytojui „man reikia pertraukos, noriu pasimokyti ir tada priimti sprendimą, kuris man tinka.“ Taigi, geriausi linkėjimai.

[Interviu pabaiga]

[Užrašas ekrane: Prisijunkite prie judėjimo, paremkite mūsų misiją ir tapkite herojumi, pasirinkdami nusipirkti „Vaisto paieška... tęsiasi“ šiandien.]

Ši informacija tokia vertinga, ji tiesiogine žodžio prasme gali išgelbėti jūsų ar jūsų mylimo žmogaus gyvybę – ir dėl to nėra abejonės. Taigi noriu, kad turėtumėte šią informaciją, labai noriu, kad jūs šiandien pasirinktumėte ją įsigyti, nes ši informacija bus prieinama 24 valandas, ir tada jos nebebus ir išleisime kitą seriją. Taigi, pasirinkdami šiandien nusipirkti, jūs ne tik paremiate mus ir mūsų misiją išnaikinti vėžį visam laikui, bet jūs šią informaciją parūpinsite savo draugams, savo šeimai, savo artimiesiems, ir ji galės išgelbėti jų gyvybes arba vieno jų draugų gyvybę. Jeigu pasirenkate šiandien tai įsigyti, jūs ne tik gausite DVD plokštelių rinkinį, bet ir nemokamą skaitmeninę kopiją, kuria galėsite pasidalinti su draugu ar šeimos nariu, artimuoju. Jūs gausite informaciją iš protingiausių žmonių pasaulyje. Kai kurie medicinos mokslų daktarai, iš kurių ėmėme interviu, yra tiesiog neįtikėtini, ir informacija, kuria jie su mumis pasidalino, tiesiogine žodžio prasme gali gelbėti gyvybes. Taigi raginu jus įsigyti šį plokštelių rinkinį šiandien.

 

Tai visas filmo garso takelio tekstas. Išvertė ir lietuviškai įgarsino VšĮ „Versmės“ leidykla.

.

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                      Mums rašykite leidykla@versme.lt