lankymasis šioje svetainėje

 


Apie Kamajų 2005 m. lokalinių tyrimų ekspediciją

Versmės“ leidyklos kompleksinės ekspedicijos Kamajuose
vadovas Venantas Mačiekus

2005 07 28

Ekspedicija Kamajuose dirbo 2005 m. liepos 18-27 d. Medžiagą rinko 23 mokslininkai ir kraštotyrininkai. Ekspedicijos dalyviai buvo apgyvendinti vasarą neveikiančio vaikų darželio patalpose ir du kartus per dieną maitinami karštu maistu. Ekspedicijos dalyviai mokėjo tik už maisto produktus (į patiekalų kainą nei energija, nei darbas nebuvo įskaičiuojami), t. y. pusryčiai ir trijų patiekalų pietūs-vakarienė kainavo apie 4 Lt. Seniūnijos ir mokyklos transportu ekspedicijos dalyviai buvo ryte išvežiojami ir vakare surenkami. Ekspedicijai nuolatinę paramą teikė Kamajų seniūnas Vytautas Vilys, Kamajų gimnazija, Kamajų seniūnijos kultūros darbuotojai. Ekspedicijai vadovavo Venantas Mačiekus.

            Ekspedicijoje buvo renkama tokia medžiaga: 

  1. Linas Balčiūnas, pensininkas, rinko medžiagą Kamajų girininkijos istorijai.

  2. Lietuvos liaudies kultūros centro vyr. archyvarė Rita Balkutė rinko medžiagą apie tradicinius gydymo metodus ir augalinės kilmės vaistus.

  3. Stanislovas Buchaveckas, kvalifikuotas istorikas, rinko atsiminimus apie Kamajų valsčių nacmečiu.

  4. Kauno etninės kultūros centro darbuotoja, etnologė Vilma Čiplytė tyrė dainuojamosios ir pasakojamosios tautosakos būklę, fiksavo dar išlikusius tautosakos tekstus, fotografavo žymesnius tautosakos pateikėjus.

  5. Buvusi televizijos laidų režisierė Liudmila Dagytė rinko medžiagą apie tradicinį skalbimą ir iš Kamajų apylinkių kilusius įžymesnius žmones.

  6. Lietuvos žemės ūkio universiteto Kultūrologijos ir filosofijos katedros doc. dr. Rita Garškaitė tyrinėjo kaimų, dvarų ir parapijos kapinių bei antkapinių paminklų ir laidotuvių papročių raidą,  fotojuostoje fiksavo jų dabartinę būklę.

  7. Folkloristas Kazimieras Kalibatas rinko dainuojamąją, pasakojamąją ir smulkiąją tautosaką bei užrašinėjo instrumentinę muziką.

  8. Dr. Albinas Rimvydas Kunskas tyrinėjo hidrografinį tinklą ir kraštovaizdžio formavimosi dėsningumus, fotojuostoje fiksavo dabartinę kraštovaizdžio būklę.

  9. Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnioji muziejininkė Inga Levickaitė rinko medžiagą apie siuvėjus.

  10. Vilniaus universiteto Teorinės ekonomikos katedros lektorius Petras Venantas Mačiekus tyrinėjo papročių teisę.

  11. Lietuvos liaudies kultūros centro archyvarė Nijolė Marcinkevičienė tyrinėjo kulinarijos paveldą ir jo raidą.

  12. Vilniaus universiteto Bendrosios geografijos ir kartografijos katedros doc. dr. Jonas Milius rinko medžiagą apie kraštovaizdžio ir žemėtvarkos raidą.

  13. Lietuvos liaudies muziejaus direktoriaus pavaduotojas dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas rinko medžiagą apie veikusius vandens ir vėjo malūnus, fotojuostoje fiksavo jų būklę.

  14. Lietuvos nacionalinio muziejaus vyr. muziejininkė Živilė Paipulaitė rinko medžiagą apie namų darbo audinius, fotojuostoje fiksavo jų būklę.

  15. Botanikos instituto mokslinė bendradarbė dr. Daiva Patalauskaitė tyrinėjo augmeniją, ieškojo retesnių augalų augimviečių.

  16. Mokytoja,  etnologė Aurika Sirvidienė tyrinėjo kalendorinius ir šeimos papročius.

  17. Dr. Vytautas Skebas rinko medžiagą apie žemės ūkio būklę, mokesčius ir žemės ūkio produkcijos prievoles 1940-1944 m.

  18. Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytojas Povilas Kazimieras Spurgevičius tyrinėjo Kamajų valsčiaus bažnyčias ir jų menines ypatybes.

  19. Vilniau pedagoginio universiteto studentė Lina Spurgevičiūtė į magnetinę juostą įrašinėjo šnektos tekstus.

  20. Lietuvos nacionalinio muziejaus vyresnioji bibliotekininkė Skaidrė Urbonienė tyrinėjo kryždirbystę, fotojuostoje fiksavo sakralinius paminklus.

  21. Socialinių tyrimų instituto mokslinė bendradarbė Irena Šutinienė tyrinėjo nepriklausomybės atkūrimo vyksmą, jo suvokimą atskirose žmonių grupėse.

  22. Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnioji muziejininkė Gražina Žumbakienė tyrinėjo sodybų želdinius, fotojuostoje fiksavo gėlių darželius.

  23. Kauno pramonės kolegijos dėstytojas Zenonas Žumbakys rinko medžiagą apie medžioklės tradicijas bei papročius ir pačius medžiotojus.

Kamajų ekspedicijos vadovas

Venantas Mačiekus

  

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt