lankymasis šioje svetainėje

 


Lietuvos tūkstantmečio knygų kelias per Lietuvą

Siekdama prasmingai paminėti Lietuvos Tūkstantmetį, „Versmės“ leidykla parengė didelį ilgalaikį, visą šalį apimantį, visiems norintiesiems dalyvauti atvirą ir nemokamą, visus jubiliejinius 2009-uosius Lietuvos Tūkstantmečio metus vykdomą projektą „LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO KNYGŲ KELIAS PER LIETUVĄ“. Tai knygų dovanojimo ir monografijų serijos „Lietuvos valsčiai“ pristatymo plačiajai visuomenei, kultūros ir švietimo bei Lietuvos Tūkstantmečio žinios skleidimo, propagavimo ir aktyvinimo edukacinė misija – simbolinė kelionė po visus Lietuvos regionus, aplankant buvusių Lietuvos valsčių (dabartinių seniūnijų) centrus. 

Pirmajame renginio etape Lietuvos trispalvėmis, Lietuvos Tūkstantmečio ir Knygų kelio simbolika padabintu BIBLIOBUSU į Lietuvos rajonus buvo vežamos ir dovanojamos bendruomenėms ir bibliotekoms knygos, paženklintos specialiu dailininkės Onos Liugailienės sukurtu Lietuvos Tūkstantmečio knygų kelio per Lietuvą renginio spaudu bei knygų dovanotojų lipdukais.

Projektas simboliškai prasidėjo Lietuvos Tūkstantmečiui skirtoje Vilniaus knygų mugėje 2009 m. vasario 13 d. – po „Lietuvos valsčių“ serijos pristatymo renginio bibliobusas su dovanojamomis knygomis bei renginio dalyviais buvo iškilmingai išlydėtas į Lietuvos Tūkstantmečio knygų kelio per Lietuvą keliones. Per keturis mėnesius bibliobusas su Knygų kelio dalyviais vyko į penkiolika kelionių, aplankė 110 miestų ir miestelių – buvusių valsčių centrų, tarp jų – buvusias Lietuvos sostines: Kernavę, Trakus, Kauną, Aukštaitijos sostinę Panevėžį (100-ąjį Knygų kelyje), šių metų Lietuvos kultūros sostinę Plungę, keliavo po Vilnių.

Kelionių metu buvo primenama tūkstantmetė Lietuvos istorija, svarbiausi jos įvykiai, dalijama Lietuvos Tūkstantmečio informacinė medžiaga ir atributika: lankstinukai, tušinukai, kepuraitės, plakatai, atliekamas aiškinamasis ir švietėjiškas darbas, rengiamos edukacinės Lietuvos istorijos klausimų–atsakymų viktorinos, paskaitos, vietos atstovų saviveiklos pasirodymai, Lietuvos Tūkstantmečio paminėjimo renginiai. Kiekviename miestelyje buvo pasirašoma simbolinė „Versmės“ leidyklos Ketinimų sutartis su vietos savivaldos atstovais dėl siekių iki 2018 metų – Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus – išleisti knygą apie tą vietovę. Miestelių bendruomenių atstovai perdavė laiškus Lietuvos Tūkstantmečiui, kuriuose išsakė savo lūkesčius ir palinkėjimus. 

Malonu pasidžiaugti prie renginio prisidėjusiais renginio partneriais: knygų dovanotojais, aukštosiomis mokyklomis, savivaldybėmis, seniūnijomis, bibliotekomis, mokslo ir kultūros įstaigomis, kraštiečių draugijomis, žiniasklaidos priemonėmis, inteligentijos atstovais, renginio savanoriais.

Projekto kulminacija – 2009 m. liepos 3 d. „Versmės“ leidyklos, kartu su Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriumi bei Vilniaus pedagoginiu universitetu Mokslų akademijos Didžiojoje salėje surengta tarptautinėje mokslinė konferencija „Lietuvos Tūkstantmetis ir lokalioji istorija“, skirta Lietuvos Tūkstantmečiui paminėti, kurioje pranešimus skaitė 26 pranešėjai iš 6 šalių (daugiau apie konferenciją ir patį renginį žr. www.versme.lt). 

Po konferencijos prasidėjo baigiamoji projekto dalis – Knygų kelio dovanojamų knygų įteikimas pirmojoje projekto dalyje neaplankytų miestų ir miestelių (seniūnijų) bendruomenėms: šių bendruomenių išsirinktų iš svetainėje www.versme.lt skelbiamų dovanojamų knygų rinkinių įteikimas į „Versmės“ leidyklą atvykstantiems jų atsiimti tų bendruomenių atstovams.
 

Atgal Viršun

 

 
© Knygų kelias                                                                  Mums rašykite leidykla@knygukelias.lt