Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo svetainės įkūrimo 2001 11 07

 

  

Rimantas Dichavičius „Laisvės paženklinti. Dailininkai atkurtai Lietuvos valstybei“, III tomas

 

Rimantas Dichavičius „Laisvės paženklinti. Dailininkai atkurtai Lietuvos valstybei“, III tomas,

2016 m., 440 p., iliustr.
Leidėjas Rimantas Dichavičius ir visi knygoje pristatyti kūrėjai

 

Knygos kaina leidykloje – 39,99 Eur

 

APRAŠYMAS

Laisvė – tai atkovota Erdvė įkalintai Dvasiai atsitiesti, beribis Laukas Kūrybai – žmogiškai pilnatvei atsiskleisti.
Šis albumas skirtas visiems sovietų okupuotos Lietuvos tremtiniams, pirmieji kurų buvo ištremti prie 75 metus – 1941 m. birželio 14 dieną.

Meno kūrinys – tai ne tik estetinis, bet ir moralinis, ir etinis reiškinys, neretai tampantis ir politiniu. Tikiu, kad pagrindinis šių albumų žiūrovas ir vertintojas, vistik, bus dailininkas, arba plačiau – menininkas. Tad noriu atkreipti dėmesį į Varlamo Šalamovo, rusų rašytojo, disidento ir lagerininko mintį bei palinkėjimą, kad „Net 100 tokių rašytojų kaip Tolstojus ar Dostojevskis nebūtų per daug, kad būtų įmanoma aprėpti, pavaizduoti visas Gulagų makabriškas apraiškas.“ Šį per dešimtmečius Gulago pragare suformuluotą priesaką priimu tarsi priekaištą ir atsigręžiu į save: ar viską paliudijome, ką patyrėme, ar viską padarėme, ką galėjome, nepamiršdami, kad Meno kalba yra sudėtinė pasaulio pažinimo dalis. Tą kažkas seniai suprato ir užrašė: „Menas yra melas, bet jis padeda pažinti Tiesą“.

Rimantas Dichavičius

 

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt