Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo svetainės įkūrimo 2001 11 07

 

  

Antanas Terleckas „Ne pats pasirinkau savo dalią“

 

Antanas Terleckas „Ne pats pasirinkau savo dalią“,
2-oji serijos „Neparklupdyta Lietuva“ knyga.  

 

Leidėjas „Versmės“ leidykla, 2013 m., 344 p.
ISBN 978-9955-589-82-2


 

Knygos kaina leidykloje – 8,99 EUR (31,04 Lt)

 

APRAŠYMAS

Žinomo rezistento, politiko, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjo ir vadovo, nenuilstančio Lietuvos
laisvės šauklio Antano Terlecko knyga „Ne pats pasirinkau savo dalią“ tarytum apibendrina ilgą ir sudėtingą autoriaus gyvenimo kelią, jo išgyvenimus, apmąstymus, lūkesčius ir gyvenimo patirtį. Pirmojoje dalyje, remdamasis artimųjų ir draugų pasakojimais, liudijimais, dokumentais, laiškais ir savo patvaria atmintimi, autorius užrašė atsiminimus. Antroji dalis – gūdaus sovietmečio 1963–1965 metų dienoraštis, ilgai slėptas ir, anot paties A. Terlecko, kadaise rašytas tik „į stalčių“, be vilties kada nors vėliau paskelbti.

Šiame leidinyje nėra vietos pagyrūniškumui ar pozuojančiai beletristikai. Nepagražintu tikroviškumu, kartais net šokiruojančiu atvirumu alsuojančioje knygoje skaitytojui atskleidžiamas autoriaus gyvenimas nepriklausomoje tarpukario Lietuvoje, nepaprastai sudėtingu ir dramatišku sovietų ir nacių okupacijų bei vėlesnės sovietų reokupacijos laikotarpiu. Nepaisydamas netekčių, patirtos neteisybės ir nuoskaudų, į daugelį dramatiškų situacijų autorius žvelgia su įgimtu humoru.
 

NUORODOS

Gintaro Šidlausko kalba apie Antaną Terlecką, pasakyta knygos pristatyme Vilniuje     2014 m. vasario 6 d.

„Žinių radijo“ laidoje „Radijo lentyna“ pristatyta Antano Terlecko „Ne pats pasirinkau savo dalią“

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt