Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo svetainės įkūrimo 2001 11 07

 


Monografijos „Kaltanėnai. Labanoras. Reškutėnai“ naujienos

 

2012 10 27–30

VILNIAUS GABIJOS GIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI – TALKININKAI RENGIANT MONOGRAFIJĄ „KALTANĖNAI. LABANORAS. REŠKUTĖNAI“. 2012 metų spalio 27–30 dienomis vyko Vilniaus Gabijos gimnazijos jaunųjų kraštotyrininkų išvyka į Kaltanėnus. Išvykoje-ekspedicijoje dalyvavo dvylika moksleivių.

Išvykos tikslas – patikslinti ir ruošti būsimai monografijai „KALTANĖNAI. LABANORAS. REŠKUTĖNAI“ 2011 ir 2012 metų „Versmės“ lokalinių tyrimų ekspedicijų metu jaunųjų talkininkų į skaitmenines laikmenas sukauptą pačią įvairiausią kraštotyrinę medžiagą, saugomą Kaltanėnų mokykloje, Reškutėnų muziejuje, gautą iš privačių asmenų ar pačių įrašytą 2012 metų vasaros ekspedicijos metu bendraujant su Kaltanėnų apylinkių žmonėmis. Šios medžiagos iššifravimas ir parengimas monografijai – atsakingas, daug laiko, žinių ir kruopštumo reikalaujantis darbas.

Šios rudens išvykos-ekspedicijos organizatoriai – Vilniaus Gabijos gimnazijos istorijos mokytojas Raimundas Trinkūnas ir geografijos mokytoja, monografijos ,,Kaltanėnai. Labanoras. Reškutėnai“ vyriausioji redaktorė Danutė Grigienė, – liko patenkinti kartu su moksleiviais nuveiktu darbu ir jaunimo ryžtu gilintis į šią, atrodytų, tarp jaunimo nepopuliarią sritį.

Esame dėkingi p. Kazimierai Kraulaidienei už Kaltanėnuose mums suteiktą jaukią, šiltą pastogę, rūpestį ir geras sąlygas darbui ir poilsiui, Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktoriui Kęstučiui Lisauskui, Reškutėnų muziejininkei Viktorijai Lapėnienei, Labanoro regioninio parko darbuotojai Danguolei Radziulienei už galimybes pasinaudoti saugoma kraštotyrine medžiaga.

Monografijos „Kaltanėnai. Labanoras. Reškutėnai“ vyriausioji redaktorė Danutė Grigienė

Aigustė Starkutė ir Danutė Grigienė ruošia medžiagą vietovardžių kartografavimui
Senus, sunkiai įskaitomus tekstus, rankraščius nėra paprasta perrašyti kompiuteriu

Ekspedicijos dalyviai prieš išvykstant: iš kairės Juozas, ekspedicijos vadovė Danutė Grigienė, dvi Gabrielės, Aigustė, Ugnė, Greta, Adrija, Vaiva, Elzė, Gabija, Brigita, Raminta. Nuotr. Raimundo Trinkūno

2012 11 20


2012 04 17

TARP „LIETUVOS KAIMO SPINDULIŲ 2011“ – DVI LEIDYKLOS BIČIULĖS. 2012 m. balandžio 17 d. „Lietuvos kaimo spindulių“ apdovanojimo šventė Kauno valstybiniame muzikiniame teatre prasidėjo Lietuvos himnu. Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama konkurso laureatus ir dalyvius – kaimo mokytojus, veiklius ūkininkus, dvasininkus ir aktyvius bendruomenių narius, pabrėžė, jog darbštūs ir iniciatyvūs žmonės yra Lietuvos kaimo branduolys ir stiprybė, asmeniniu pavyzdžiu įkvepiantys artimuosius ir kaimynus puoselėti aplinką, mylėti savo kraštą ir kurti jo gerovę.

Šalies Prezidentė pasidžiaugė, kad nors konkurse yra 11 nominacijų, apdovanojama 13 šviesulių, į kuriuos gali lygiuotis visa šalis. Apie visus juos buvo parodyti trumpi siužetai, jiems įteikti tautodailininko marijampoliečio Zenono Skinkio sukurti angelai.

Pristatant „Kaimo knygnešę 2011“, aktyvią Dusmenų kaimo (Onuškio sen., Trakų r.) bendruomenės narę, kraštotyrininkę, buvusią mokytoją, bibliotekininkę Oną Virginavičienę, savo laisvalaikį skiriančią kraštui pažinti, užrašiusią Onuškio ir Dusmenų tremtinių, politinių kalinių, ūkininkų, mokytojų, kultūros darbuotojų atsiminimus, ne kartą geru žodžiu buvo paminėta ir „Versmės“ leidykla, rengianti monografiją apie buvusį Onuškio valsčių. Onutė šiai knygai jau parašė 27 straipsnius, aktyviai talkina monografijos sudarytojai.

Konkurse nominacija „Kaimui paskirtas gyvenimas“ pagerbta ir kita leidyklos bičiulė, felčerė iš Kaltanėnų Genė Lapėnienė, kuri yra monografijos „KALTANĖNAI. LABANORAS. REŠKUTĖNAI“ talkininkė. Kaltanėnų ambulatorijoje buvo galima susipažinti su „Lietuvos valsčių“ serijos leidiniais.

„Lietuvos kaimo spindulių“ apdovanojimo šventė užbaigta prasmingu akcentu – stovint sugiedotu Mažosios Lietuvos himnu „Lietuviais esame mes gimę“. ▲2012 04 17


2012 03 19

GAUTAS 1-ASIS RENGIAMOS „KALTANĖNŲ. LABANORO. REŠKUTĖNŲ“ MONOGRAFIJOS STRAIPSNIS.  2012 m. kovo 19 d. leidykloje gautas 1-ojo rengiamos spaudai  „KALTANĖNAI. LABANORAS. REŠKUTĖNAI“ monografijos (vyr. redaktorė Danutė Grigienė) straipsnio rankraštis – Vytauto Ažušilio „Anupras Ažušilis (Zabarauskas)“. ▲2012 03 19


2011 08 02

APIE MUS RAŠO. 2011 m. liepos 23 d. laikraštyje „Žeimenos krantai“ (7976) paskelbtas P. Šimkavičius straipsnis  „Rengiama monografija "Kaltanėnai, Labanoras, Reškutėnai“, 2011 m. liepos 23 d. laikraštyje „Žeimenos krantai“ (7976) paskelbtas G. Romanovos straipsnis  „Du rajono valsčiai bus įamžinti monografijose „Pabradė" ir „Kaltanėnai, Labanoras, Reškutėnai“. ▲2011 08 02 


2011 07 02

APIE MUS RAŠO. 2011 m. liepos 2 d. laikraštyje „Švenčionių kraštas“ Nr. 48 (1095) paskelbtas Algio Jakšto straipsnis „Prisidėkime prie monografijos „Kaltanėnai. Labanoras. Reškutėnai“ rengimo“. ▲2011 09 05

2011 06 13

PRASIDĖJO 2011 METŲ KOMPLEKSINĖS LOKALINIŲ TYRIMŲ EKSPEDICIJOS. Šiandien, 2011 m. birželio 13 d. prasidėjo pirmosios dvi šiųmetės „Versmės“ leidyklos kompleksinės lokalinių tyrimų ekspedicijos, truksiančios iki birželio 19 d. Tai 1-oji ekspedicija į Kaltanėnus, Labanorą, Reškutėnus (Švenčionių r., vadovė Danutė Grigienė)  bei 2-oji – pakartotinė ekspedicija į Daujėnus (Pasvalio r., vadovas Antanas Šimkūnas).

Be šių ekspedicijų šią vasarą „Versmės“ leidykla numato surengti dar 19 „Lietuvos valsčių“ serijos monografijų autorių ekspedicijų į Šeduvą, Mickūnus, Biržus, Dieveniškes, Palangą, Ramygalą, Babtus, Rietavą, Vievį, Žarėnus, Molėtus, Jūžintus, Birštoną ir jų apylinkes, pakartotines ekspedicijas į Semeliškes, Viekšnius, Aukštadvarį, archeologinių kasinėjimų ekspediciją į Jurgionių kapinyną ir papildomas ekspedicijas į Druskininkus bei Raseinius (daugiau apie ekspedicijas skaitykite leidyklos svetainės skiltyje Ekspedicijos). ▲2011 06 13


2011 01 22

MONOGRAFIJOS „KALTANĖNAI. LABANORAS. REŠKUTĖNAI“ INICIATYVINĖS GRUPĖS SUSITIKIMAS KALTANĖNUOSE. 2011 m. sausio 22 dieną, šeštadienį Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre (buvusioje mokykloje) įvyko naujos monografijos „Kaltanėnai. Labanoras. Reškutėnai“ iniciatyvinės grupės – rengėjų ir bendruomenės susitikimas. Renginyje dalyvavo net tik Kaltanėnų miestelio, bet ir Labanoro, Reškutėnų, Kretuonų kaimų atstovai.

Kaltanėnų miestelis greitai minės 500 metų jubiliejų. Nors daug šio krašto praeities vertybių saugoma archyvuose, muziejuose, o remiant rajono valdžiai išleista gražių, prasmingų leidinių apie atskiras vietoves, bet daug tų istorijos ir kultūros paveldo perlų kiekvienam kraštiečiui, ir juo labiau visos mūsų šalies žmonėms lieka nežinomi, neprieinami.

„Versmės“ leidyklos jau nuo 1994 metų leidžiama šimtatomė serija „Lietuvos valsčiai“ – puiki galimybė įamžinti atminimą apie savo krašto dar išlikusias ir galimas išsaugoti žmonių praeities ir dabarties gyvenimo vertybes, tradicijas, kultūrą, amatus, liaudies meną, žmonių likimus istorijos verpetuose.

Susitikime dalyvavęs „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas papasakojo apie „Lietuvos valsčių“ seriją ir pristatė naujos monografijos „Kaltanėnai. Labanoras. Reškutėnai“ vyr. redaktorę kraštietę Danutę Grigienę, pratęsusią leidyklos vadovo pasakojimą ir supažindinusią su naujos monografijos rengimo pirmaisiais žingsniais ir tolimesnės veiklos planais. Vyr. redaktorė pakvietė visus krašto žmones tapti monografijos bendraautoriais, leidimo ir sudarymo talkininkais.

Apie savo patirtį rengiant monografijas, organizuojant straipsnių autorių tiriamąsias ekspedicijas į aprašomas vietas papasakojo redaktoriai Jonas Aleknavičius, rengiantis serijos „Birštono“ monografiją, ir Stanislovas Balčiūnas, rengiantis monografiją „Užpaliai“.

Susitikime įdomių istorijos faktų pateikė ir visokeriopą pagalbą pažadėjo Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius Emanuelis Leškevičius ir Kaltanėnų seniūnas Boleslovas Kizikas.

Savo mintis apie jau sukauptą medžiagą išsakė Reškutėnų muziejaus vadovė Viktorija Lapėnienė, Kretuonų kaimo bendruomenės pirmininkė Janina Petraitienė, Kaltanėnų mokytojas Vincas Kindurys. Jų nuveiktas darbas užrašant, kaupiant, saugant žinias apie savo gimtinę itin reikšmingas būsimosios monografijos kūrimui.

Garbingiems renginio svečiams leidykla padovanojo anksčiau išleistų kitų Lietuvos kraštų „Lietuvos valsčių“ serijos monografijų. Sudaryta „Kaltanėnų, Labanoro, Reškutėnų“ monografijos rengėjų, rėmėjų ir talkininkų iniciatyvinė grupė, į kurią be minėtų asmenų pateko susirinkime dalyvavę Sigita Breidokaitė, Rasa Breidokienė, Algirdas Breidokas, Irena Turčinskienė, Kęstutis Lisauskas, Danutė Rastenienė, Vitalija Galgatavičienė, Lenija Gabrilavičienė, Jeronimas Petrikas, Janina Čibirienė, Jūratė Guigienė, Laura Pipiraitė, Danutė Misevičienė, Ona Raguckienė, Genė Lapėnienė, Milda Petkevičienė, Ramunė Paškevičienė, Marija Kindurienė.

Leidyklos vadovas ir redaktoriai reiškia nuoširdžią padėką Kaltanėnų bendruomenės pirmininkui Algirdui Breidokui ir Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktoriui Kęstučiui Lisauskui, ne tik padėjusiems surengti šį gražų susitikimą, pasibaigusį kaltanėniškių naminės duonos ir pyragų ragavimu bei liaudies dainomis, bet ir pažadėjusiems rimtą pagalbą rengiant straipsnių autorių lokalinių tyrimų ekspediciją Kaltanėnuose 2011 m. vasarą.

 

 

2011 01 28


2010 12 03

PRADĖTA RENGTI MONOGRAFIJA „KALTANĖNAI“. 2010 m. gruodžio 3 d. leidykloje lankėsi monografijos „KALTANĖNAI“ vyriausioji redaktorė ir sudarytoja p. Danutė Grigienė. Buvo aptarti jos pradedamos rengti  „Lietuvos valsčių“  serijos monografijos pradiniai darbai ir galutiniai parengimo spaudai terminai, pasirašyta šios lokalinės monografijos sukūrimo autoriaus darbų sutartis.  ▲2010 12 06


 

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt