Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo jos įkūrimo 2001 11 07

 


„Versmės“ leidyklos naujienos, 2020-21 metai

2021 02 19

Cinkas prieš  COVID-19 [8]

https://dai.ly/x7ze78d

Yra sukaupta nemažai mokslinių duomenų, kad didesnis sergamumas COVID-19 yra susijęs su cinko trūkumu orgnizme.  

Barselonoje 2020 m. spalio mėnesį atliktas mokslinis tyrimas atskleidė, kad „cinkas subalansuoja imuninius atsakus ir taip pat turi įrodytą tiesioginį antivirusinį poveikį prieš kai kuriuos virusus, jo nepakankamumas yra dažna problema senyvų ar lėtinėmis ligomis sergančių asmenų tarpe.“

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.10.07.20208645v1

Analogiškas Indijoje atliktas tyrimas įrodė, kad „pacientai su rimtu COVID-19 sergamumu turėjo reikšmingai žemesnius cinko lygius palyginus su sveikais kontroliniais žmonėmis; cinko trūkumas stabdo imuninę veiklą.“

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32920234/

Susipažinus su šiame vaizdo įraše pateikta informacija, kyla natūralus klausimas – kodėl visuomeni pirmiausia nepaaiškinus apie akivaizdų ryšį tarp cinko trūkumo organizme ir didesnio segamumo COVID-19 bei nepaskatinus vartoti daugiau cinko turinčio maisto ir nebrangių cinko papildų, beatodairiškai skubama brukti vakcinas kaip vienintelę alternatyvos neturinčią imuniteto stiprinimo priemonę?

Šio įrašo autoriaus dr. Johno Campbello didelio populiarumo ir lankomumo susilaukęs vaizdo kanalas Dr. John Campbell „YouTube“ platformoje, kuriame siekiama visapusiškai lavinti visuomenę medicinos klausimais, 2021 m. vasarį turėjo 895 tūkst. prenumeratorių, o šis originalus vaizdo įrašas – daugiau kaip 880 tūkst. peržiūrų ir 20 tūkst. patiktukų:

 https://www.youtube.com/watch?v=aIvRR_y5i-k .

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/8_filmas_tekstas.html.

Išvertė ir lietuviškai įgarsino „Versmės“ leidykla. Tai 8-asis „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašas, paskelbtas 2021 m. vasario 18 d. Visi šio kanalo įrašai taip pat skelbiami leidyklos tinklapyje https://www.versme.lt/vaizdo_kanalas.htm ?.

Būsime dėkingi už jūsų išsakytą nuomonę ir pastabas, taip pat pasiūlymus, kokius filmus, įgarsintus lietuviškai, norėtumėte pamatyti „Versmės“ leidyklos vaizdo kanale. Rašykite mums vaizdo.kanalas@versme.lt, iš anksto dėkojame.

2021 02 19


2021 02 17

Šiemet jau 12-ą kartą kviečia konkursas
„RAŠAU LIETUVOS VARDĄ“

Senajame Kvedlinburgo vienuolyno metraštyje aprašant 1009-ųjų kovo 9-osios įvykius buvo pirmą kartą paminėta Lietuva. Šiemet – 2021-aisiais – sukanka jau 1012 metų nuo šio pirmojo istorinio mūsų šalies paminėjimo. Labai džiaugiamės, kad šiemet Kovo 9-oji bus jau trečią kartą minima oficialiai, nes 2019 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtu įstatymu ji buvo įrašyta į Atmintinų dienų sąrašą.

Maloniai kviečiame visus – ir vyresnius, ir jaunesnius – dalyvauti šiam svarbiam įvykiui ir sukakčiai skirtame „Versmės“ leidyklos rengiamame kasmetiniame – šiemet jau 12-ame – konkurse  „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ”. Konkurso ir Kovo 9-osios atmintinos dienos paminėjimo esmė yra tokia: Kovo 9-ąją – Lietuvos pirmojo paminėjimo dieną – kur tuo metu bebūtume, prasmingai ir gražiai užrašykime vieną vienintelį žodį – LIETUVA ir pasidalinkime tuo su kitais.

Konkursui skirtas Jūsų užrašo LIETUVA nuotraukas, filmukus ar pačius užrašų kūrinius kartu su trumpu palydimuoju tekstuku maloniai prašome iki kovo 25 d. atsiųsti mums adresu lietuvai1000@versme.lt arba paprastu paštu – „Versmės" leidyklai, Geležinkelio g. 6, 02100 Vilnius.

Ankstesnių 11 konkursų „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ“ darbais – o jų bemaž 3 200 (!) – kviečiame pasigrožėti ČIA.
2021 02 17

2021 02 12

Naujasis normalumas [7]

https://dai.ly/x7z9vv0

„Naujasis normalumas“ – tai mums visiems numatomas ateities pasaulis su griežtomis tironiškomis taisyklėmis, valdomas centralizuotos totalitarinės valstybės. Ar tai įmanoma? Ar tai jau vyksta? Ar to norime? Ar galime ir privalome tam pasipriešinti?

Klauso Schwabo, Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėjo nuomone „žmonės daro prielaidą, kad po pandemijos paprasčiausiai grįšime į seną, gerą pasaulį, kurį turėjome ir viskas vėl bus normalu. Ne, to nebus!“

Filme atskleidžiama, kad to paties Pasaulio ekonomikos forumo renginyje „Įvykis 201“ (Event 201), vykusiame 2019 m. spalio mėnesį – t.y. prieš penkis mėnesius iki tikrosios pandemijos paskelbimo 2020 m. kovo 11-ąją (!) – prie apskrito stalo buvo aptariamas ir repetuojamas koronaviruso sukeltos pasaulinės pandemijos scenarijus.

Taip pat tiesiog neįtikėtina tai, kad visoms pasaulio valstybėms dėl pandemijos suvaržymų patiriant neregėtus nuostolius ir ekonomikos nuosmukį, vien tik nuo 2020 metų pradžios iki rugpjūčio mėnesio septyni Silicio slėnio technologijų gigantai savo rinkos vertę padidino beveik du su puse trilijono dolerių, iš kurių vien Microsoft korporacijai atiteko 400 milijardų.

Filmo autorė žurnalistė Vanessa Beeley , originalų vaizdo įrašą galite žiūrėti čia: https://lbry.tv/@vanessabeeley:6/new-normal:8 .

Išvertė ir lietuviškai įgarsino „Versmės“ leidykla. Tai 7-asis „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo filmas, vaizdo įrašų dalinimosi platformoje „Dailymotion“ paskelbtas 2021 m. vasario 12 d.

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/7_filmas_tekstas.html.

Versdama ir garsindama filmus viešoji įstaiga „Versmės“ leidykla nesiekia komercinės naudos. Visas paaukotas lėšas už mūsų skelbiamus vaizdo įrašus, jeigu tokias gautume, pervesime filmų, kuriuos verčiame, autoriams ir (ar) turtinių autorinių teisių turėtojams, o jei nepavyktų to padaryti, grąžinsime aukotojams.

Visus „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo filmus galite rasti https://versme.lt/vaizdo_kanalas.htm . Rašykite mums vaizdo.kanalas@versme.lt , iš anksto dėkojame.

2021 02 12


2021 02 01

Gauta parama

2021 m. vasario1 d. leidyklą pasiekė Rimvydo Liaudaičio 100,07 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 02 02


2021 02 01

Tiesa apie vėžį – vaisto paieška. 1-oji dalis: Vėžio pandemija. [6]

https://dai.ly/x7yzoc1

Tai yra pirmoji septynių dalių pasakojimo dalis apie šiuo metu įsigalėjusių trijų pagrindinių oficialiosios medicinos vėžio gydymo būdų – chemoterapijos, radioterapijos ir chirurgijos – neefektyvumą ir alternatyvių vėžio gydymo būdų paiešką.

Kodėl gydytojai vaistais gydo ligų simptomus, vietoj to, kad išsiaiškintų ir pašalintų tų ligų priežastis? Juk auglys yra tik vėžio simptomas, o ne jo priežastis. Filme ieškoma atsakymų, kodėl prieš maždaug 100 metų – 20-ojo amžiaus pradžioje – vėžiu sirgo tik 3 proc. amerikiečių, o šiuo metu Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis tikimybės sulaukti vėžio diagnozės ir vėliau nuo to mirti turi kas antras vyras ir kas trečia moteris? Kodėl taip drastiškai padidėjo ir nuolat didėja šie tragiški skaičiai, jeigu šiuolaikinės modernios medicinos taikomi gydymo būdai ir mokslinių tyrimų išvados yra teisingi ir vis tobulesni?

Filmo autorius amerikietis Ty‘us Bollingeris šį filmą sukūrė po to, kai per palyginti trumpą laiką nuo vėžio mirė jo tėvas, abu seneliai, močiutė, dėdė, pusbrolis ir mama. Nepaprastai sukrėtusi mamos mirtis ir buvo tas paskutinis lašas, „perpildęs stiklinę“, paskatinęs neatidėliojant savarankiškai ieškoti alternatyvių natūralių būdų, kaip užkirsti kelią šiai modernios medicinos neįveikiamai vėžio pandemijai. Pirmiausia autorius ėmėsi rašyti ir 2006-aisiais išleido didelio populiarumo susilaukusią knygą apie natūralius vėžio gydymo būdus „Vėžys: praplėskite mąstymą“, susilaukusią net 6-ių pakartotinių laidų ir 150 tūkst. egzempliorių tiražo („ Cancer: Step Outside the Box“, https://www.amazon.com/Cancer-Outside-Ty-M-Bollinger/dp/0978806506#ace-g4993291862), o vėliau – 2014-aisiais – su bendraminčiais sukūrė šį septynių dalių filmą, kurio peržiūrų skaičius artėja prie milijono.

Rinkdamas vaizdo medžiagą filmui, autorius su operatoriumi išvyko į penkias savaites trukusią kūrybinę kelionę po Jungtines Amerikos Valstijas – skrido į Atlantą, važiavo palei rytinę pakrantę į Kolumbiją Pietų Karolinoje, tada į Šiaurės Karoliną, vėliau iš ten nuskrido į San Diegą, nukeliavo penktuoju greitkeliu Kalifornijoje į Los Andželą, iš ten nuvažiavo į Las Vegasą, nuskrido į Čikagą, vėliau vėl atgal į Teksasą, į Amarilą, vėl į Teksasą, atgal į Orlandą, į Kanzaso Sitį, į Niujorką ir vėl atgal į Teksasą, ir ėmė interviu iš aplankytų garsių vėžio žinovų.

Šioje 1-ojoje filmo dalyje pateikiami šie interviu:
su G. Edwardu Griffinu, 05:21
su  dr. Roby‘iu Mitchellu, 09:57
su dr. Keithu Scottu-Mumby‘iu, 14:12
su Burtonu Goldbergu, 16:48
su dr. Robertu Scottu Bellu, 18:30
su K. C. Craichy‘iu, 22:58
su dr. Rashidu Buttaru, 25:00
­su dr. Véronique Desaulniers, 29:31
su Websteriu Kehru, 30:48
su Ianu Jacklinu, 32:05
su Chrisu Warku, 32:55
su dr. Liegh Erin Connealy, 34:42
su dr. Patricku Quillinu, 39:53
su dr. Linda Isaacs, 46:27
su Websteriu Kehru, antra interviu dalis, 47:14
su dr. Irvinu Sahniu, 47:28
su Mike‘u Adamsu, 49:16
su pasveikusia nuo vėžio paciente Kelly, 53:43


Išvertė ir lietuviškai įgarsino „Versmės“ leidykla. Tai 6-asis „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašas, paskelbtas vaizdo įrašų dalinimosi platformoje „Dailymotion“ 2021 m. sausio 29 d. Visi šio vaizdo kanalo įrašai taip pat skelbiami leidyklos tinklapyje https://www.versme.lt/vaizdo_kanalas.htm.

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/6_filmas_tekstas.html.

Šį vaizdo įrašą skelbiame Lietuvoje ir visame pasaulyje didžiosios žiniasklaidos kasdien tiražuojamo COVID-19 melo ir panikos pandemijos metu, jis papildo bendrą paveikslą šimtmetį kurtos nusikalstamos medicininės diktatūros, šiandieną įstūmusios žmoniją į neregėto masto ekonominę ir socialinę krizę.

Versdami ir garsindami filmus nesiekiame pelno ar komercinės naudos. Visas paaukotas lėšas už mūsų leidyklos skelbiamus vaizdo įrašus, jeigu tokias gautume, pervesime filmų, kuriuos verčiame, autoriams ir (ar) turtinių autorinių teisių turėtojams, o jei nepavyktų to padaryti, grąžinsime aukotojams.

Būsime dėkingi už jūsų nuomones, pastabas ir pastebėtas klaidas, taip pat už pasiūlymus, kokius visuomenei aktualius filmus, įgarsintus lietuviškai, norėtumėte pamatyti „Versmės“ leidyklos vaizdo kanale. Rašykite mums vaizdo.kanalas@versme.lt, iš anksto dėkojame.

2021 02 01


2021 01 26

Gauta parama

2021 m. sausio 26 d. leidyklą pasiekė Mindaugo Aučiaus 50,00 Eur ir Irenos Liutkevičienės 20,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 27


2021 01 25

Gauta parama

2021 m. sausio 25 d. leidyklą pasiekė Skirmos Greičiuvienės 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 27


2021 01 25

Kviečiame susitelkti ir pasirašyti po reikalavimais Vyriausybei, Seimui, JE Prezidentui

Mieli „Versmės“ leidyklos bičiuliai, skaitytojai, dalinamės su Jumis reikalavimais Vyriausybei, Seimui, Jo  Ekscelencijai Prezidentui, reikalavimus atskleisti galima spustelėjus šią nuorodą:

https://drive.google.com/file/d/1kNlvgt3gQW7OcPKFETun64UJ7tExG08x/view

Jei išdėstytiems reikalavimams pritariate, kviečiame nelikti abejingiems, nenusišalinti, visiems susitelkti, pasidalinti šia nuoroda su savo artimaisiais, draugais, bendraminčiais ir drąsiai pasirašyti (iki 2021-01-27).

Šiandien, iškilusių egzistencinių grėsmių akivaizdoje, nuo mūsų visų sąmoningumo, atsakingumo, vieningumo, sutelktų pastangų ir labai konkrečių veiksmų esmingai priklauso mūsų, mūsų vaikų ir vaikaičių dabartis ir ateitis.

2021 01 25

 


2021 01 14

Gauta parama

2021 m. sausio 14 d. leidyklą pasiekė Antano Barštano 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 27


2021 01 13

Pakartotinai susirgti COVID-19 – neįmanoma. Mokslinį tyrimą apžvelgia dr. Johnas Campbellas [5]

Leiskite ir vėl Jus pakviesti įsijungti „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalą ir pasižiūrėti 5-ąjį šio vaizdo kanalo filmą „Pakartotinai susirgti COVID-19 – neįmanoma. Mokslinį tyrimą apžvelgia dr. Johnas Campbellas  [5]“. Įrašą galite pasižiūrėti „YouTube“ vaizdo platformoje, spustelėję nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=WVqfYGcG2EI

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/5_filmas_tekstas.html.

Įrašą taip pat galima pasižiūrėti „Dailymotion“ vaizdo platformoje https://www.dailymotion.com/video/x7ynj47.

Šiame vaizdo įraše aptariamas mokslinis straipsnis „Persirgtas SARS-CoV-2 užsikrėtimas yra siejamas su apsauga nuo simptominio pakartotinio užsikrėtimo“, 2021 m. sausio 6 d. paskelbtas Jungtinės Karalystės leidinyje „Infekcijos žurnalas“ („Journal of Infection“), šio straipsnio nuoroda: https://www.journalofinfection.com/action/showPdf?pii=S0163-4453%2820%2930781-7

Straipsnyje aprašomo mokslinio tyrimo, atlikto šiaurės Anglijoje ir aprėpusio daugiau kaip 11 tūkst. sveikatos apsaugos darbuotojų grupę, autoriai nustatė, kad 2-osios COVID-19 bangos metu 2020 m. rudenį nepavyko aptikti nei vieno pakartotinai užsikrėtusio sveikatos apsaugos darbuotojo, sirgusio 1-osios bangos metu 2020-ųjų pavasarį. „Mes neradome jokių simptominių pakartotinių užsikrėtimų mūsų tirtoje sveikatos apsaugos darbuotojų grupėje“, – savo straipsnyje rašo mokslinio tyrimo autoriai.

Šio įrašo autorius dr. Johnas Campbellas yra buvęs slaugos dėstytojas ir greitosios pagalbos slaugytojas iš Anglijos. Didelio populiarumo ir lankomumo susilaukęs jo vaizdo kanalas Dr. John Campbell „YouTube“ platformoje, kuriame siekiama visapusiškai lavinti visuomenę medicinos klausimais, 2021 m. sausio pradžioje turėjo 859 tūkst. prenumeratorių,  o šis originalus vaizdo įrašas – daugiau kaip 270 tūkst. peržiūrų ir 8 tūkst. patiktukų.

Išvertė ir lietuviškai įgarsino „Versmės“ leidykla. Tai 5-asis „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašas, paskelbtas 2021 m. sausio 12 d. Visi šio kanalo įrašai taip pat skelbiami leidyklos tinklapyje https://www.versme.lt.

Būsime dėkingi už jūsų nuomones ir pastabas, taip pat pasiūlymus, kokius filmus, įgarsintus lietuviškai, norėtumėte pamatyti „Versmės“ leidyklos vaizdo kanale. Rašykite mums vaizdo.kanalas@versme.lt, iš anksto dėkojame.
2021 01 13


2021 01 13

Gauta parama

2021 m. sausio 13 d. leidyklą pasiekė Audronės ir Algimanto Liaudaičių 200,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 21


2021 01 13

Gauta parama

2021 m. sausio 13 d. leidyklą pasiekė Albinos Piksienės 20,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 13


2021 01 12

Gauta parama

2021 m. sausio 12 d. leidyklą pasiekė Vaidos Bubliauskaitės ir Algirdo Sinkevičiaus 235,00 Eur bei Kastyčio Sinkevičiaus 235,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 12


2021 01 11

Gauta parama

2021 m. sausio 11 d. leidyklą pasiekė Severiko Bauko 30,00 Eur bei Vidos ir Vytauto Bubnių 10,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 11


2021 01 09

Gauta parama

2021 m. sausio 9 d. leidyklą pasiekė Jūratės Kucinienės 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 11


2021 01 08

JAV gydytojas Benas Tapperis perspėja – mes judame link medicininės diktatūros! [4]

https://www.dailymotion.com/video/x7yjxc7

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/4_filmas_tekstas.html.

Kviečiame žiūrėti dr. Beno Tapperio – Omahoje (Nebraskos valstija) gyvenančio chiropraktikos gydytojo pasisakymą Omahos miesto tarybos posėdyje 2020-ųjų spalio mėnesį. B. Tapperis aktyviai reiškiasi sveikatingumo, chiropraktikos ir informacijos apie vakcinų keliamą žalą srityse. Prasidėjus COVID-19 pandemijai, B. Tapperis skiria daug dėmesio kvėpavimo kaukių dėvėjimo problematikai. Daugiau apie B. Tapperį skaitykite https://www.thewellnesspointe.com/dr-ben-tapper/

Išvertė ir lietuviškai įgarsino „Versmės“ leidykla.

Šis 4-asis „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašas, paskelbtas 2021 01 07, yra viešinamas Dailymotion platformoje. Šią necenzūruojamą vaizdo įrašų platformą renkamės vietoje populiaresnės, bet, deja, pastaruoju metu akylai leftistų (neokomunistų) cenzūruojamos „YouTube“ platformos, aktyviai iš viešosios erdvės trinančios tiesą ir teisingą informaciją apie mokslinius tyrimus bei žmonių nuomones apie tikrąsias COVID-19 ligos priežastis ir efektyvius šios ligos išvengimo bei gydymo būdus, oponuojančius neteisėtiems karantininiams ribojimams, represijoms, žmogaus teisių ir konstitucijos pažeidimams bei dominuojančiai leftistinei propagandai.

Esame įsitikinę, kad „YouTube“ cenzorių elgesys yra neatsakingas ir pavojingas visuomenei, nesuderinamas su demokratijos principais, kelia pavojų žmonių sveikatai, nes neteisėtai riboja teisingą informaciją ir taip trukdo greičiau įveikti COVID-19 ligą ir su ja susijusius pamatinių žmogaus teisių ir įstatymų pažeidimus.

Dr. B. Tapperio ir jo bendraminčių drąsi ir atsakinga pilietinė pozicija, nukreipta į sveikesnę ir teisingesnę visuomenę, yra įkvepianti. Tikimės, kad ir Lietuvoje atsiras daugiau drąsių ir atsakingų žmonių, kurie viešai ir aiškiai pasakys jiems žinomą tiesą apie žmonių, visuomenės sveikatos gerinimo ir ligų išvengimo bei gydymo būdus.

Maloniai lauksime Jūsų nuomonių, atsiliepimų, taip pat pasiūlymų, kokius užsienio autorių filmus norėtumėte pamatyti įgarsintus lietuviškai. Rašykite mums vaizdo.kanalas@versme.lt, iš anksto dėkojame.

2021 01 08


2021 01 08

Gauta parama

2021 m. sausio 8 d. leidyklą pasiekė Prano Bučinsko 100,00 Eur ir Vaidos ir Artūro Rožkų 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 08


2021 01 05

Gauta parama

2021 m. sausio 5 d. leidyklą pasiekė Rasos Beskajevienės (Danisevičiūtės) 100,00 Eur, Irenos Julijos Foktienės 80,00 Eur, Edvardo Gečo 50,00 Eur ir Ramutės Salomėjos Bakaitienės 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2021 01 07


2020 12 28

Gauta parama

2020 m. gruodžio 28 d. leidyklą pasiekė UAB „Vilniaus stiklas“ 500,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „RAMYGALA“ 2 dalis (vyr. redaktorė Gražina Navalinskienė). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Ramygala 2 dalis.  ▲2021 01 21


2020 12 28

Gauta parama

2020 m. gruodžio 28 d. leidyklą pasiekė Jurbarko r. savivaldybės administracjos 1000,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 12 29


2020 12 28


2020 12 23

Išleista akademiko Romualdo Grigo dienoraščio antroji knyga

Prieš pat Šv. Kūčias, 2020 m. gruodžio 23 d. iš spaustuvės parsivežėme žymaus sociologo, vieno tautotyros ir socialinės antropologijos Lietuvoje pradininkų, akademiko, profesoriaus emerito Romualdo Grigo knygą „Dienoraščio langą pravėrus. Antroji knyga. Mano brandos metai (1966–2012)“.

Šis beveik pusę amžiaus apimantis 472 knygos puslapių dienoraštinis pasakojimas su paties autoriaus komentarais yra 2011-aisiais išleistos 1956-1965 metų laikotarpį apimančios pirmosios dienoraščio dalies „Dienoraščio langą pravėrus. 10 mano jaunystės metų“ chronologinis tęsinys.

Kviečiame įsigyti ir skaityti šį įdomų, turiningą, išliekamąją vertę turintį leidinį.

Leidyklos kaina (be prekybinio antkainio) 12,00 eurų.

2020 12 30

 


2020 12 23

Gauta parama

2020 m. gruodžio 23 d. leidyklą pasiekė Gintaro Kulikausko 100,00 Eur bei Janinos ir Kazimiro Artiuch 10,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 12 29


2020 12 22

Apie kvėpavimo kaukių žalą nėščiosioms, vaikams ir mums visiems – mokslas ir istorija [3] (2-oji laida)
https://www.dailymotion.com/video/x7yige3

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/3_filmas_tekstas.html.

Šiame „Versmės“ leidyklos išverstame ir lietuviškai įgarsintame filme, pasitelkus mokslinius tyrimus, gvildenamas daug diskusijų visuomenėje keliantis kvėpavimo kaukių dėvėjimo klausimas, aptariama apsauginių kvėpavimo kaukių naudojimo medicinoje istorija, jų išpopuliarėjimas 2020 metais COVID-19 pandemijos metu, pateikiami moksliniai duomenys, paneigiantys kvėpavimo kaukių efektyvumą bei atskleidžiantys jų keliamą pavojų nėščiosioms, vaikams ir mums visiems.

Filmo autorius Shawnas Stevensonas - didelio populiarumo susilaukusios autorinės laidos „The Model Health Show“ kūrėjas ir vedėjas - kas savaitę išleidžiamuose šios laidos epizoduose išsamiai aptaria įvairius sveikatingumo aspektus.
Paskelbta „Versmės“ leidyklos tinklapyje www.versme.lt 2020 m. gruodžio 22 d.

Tai 2-ojo „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo filmo „Kaukės medicinoje – mokslas ir istorija“ 2-oji laida, paskelbta po to, kai „YuoTube“ ištrynė 1-ąją šio filmo laidą 2020 m. gruodžio 19 d.

Iš dalies pakeitę pavadinimą, filmą 2020-12-31 į ,„Dailymotion“ platformą taip pat įkėlė ekspertai.eu: https://www.dailymotion.com/video/x7yemxb

2020 12 22

 


2020 12 15

Kviečiame žiūrėti 2-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo filmą

Dalinamės su Jumis naujausiu „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo filmu „Kaukės medicinoje – mokslas ir istorija [2]“ (filmo trukmė 53.36 min.), jį galite pasižiūrėti spustelėję šią žemiau esančią nuorodą:

https://www.youtube.com/watch?v=20N7CU-HPPU

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/2_filmas_tekstas.html.

Šiame „Versmės“ leidyklos išverstame ir lietuviškai įgarsintame filme, pasitelkus mokslinius tyrimus, gvildenamas daug diskusijų visuomenėje keliantis veido kaukių dėvėjimo klausimas, aptariama apsauginių veido kaukių naudojimo medicinoje istorija, jų išpopuliarėjimas 2020 metais COVID-19 pandemijos metu, pateikiami moksliniai duomenys, paneigiantys kaukių efektyvumą bei atskleidžiantys jų keliamą pavojų.

Filmo autorius Shawnas Stevensonas - „The Model Health Show“ laidos kūrėjas ir vedėjas - kas savaitę išleidžiamuose šios savo didelio populiarumo susilaukusios autorinės laidos epizoduose išsamiai aptaria įvairius sveikatingumo aspektus.

Tai 2-asis „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašas, „YouTube“ platformoje paskelbtas 2020-12-15.

Maloniai lauksime Jūsų komentarų ir atsiliepimų, taip pat patarimų ir pasiūlymų, kokius aktualius filmus artimiausiu metu norėtumėte pamatyti ir išgirsti lietuviškai „Versmės“ leidyklos vaizdo kanale.

P. S. Kartu su mielais leidyklos bičiuliais, skaitytojais norime pasidžiaugti savo leidyklos naujosios video leidybinės veiklos sėkme – „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo 1-asis įrašas „Dr. Reineris Füllmichas. Nusikaltimai prieš žmoniją“, paskelbtas „YouTube“ platformoje 2020 m. gruodžio 9 dieną, t. y. prieš maždaug savaitę, mūsų vaizdo kanalo 2-ojo filmo pasirodymo dieną (gruodžio 15-ąją) jau yra surinkęs daugiau kaip 6 tūkst. peržiūrų, ir lankytojų, peržiūrėjusių filmą, skaičius kiekvieną dieną vis didėja! Mums, knygų leidėjams, toks peržiūrų „tiražas“ ir skaitytojų susidomėjimas išties rodosi įspūdingas ir įkvepiantis! Mat jau senokai esame susitaikę su žymiai mažesniais ir metai iš metų toliau vis mažėjančiais išleidžiamų popierinių knygų tiražais, kuriais, deja, negali pasigirti ir dar skaitytojų nepamėgtos mūsų leidyklos leidžiamos modernios elektroninės knygos.

Ačiū, kad žiūrite, domitės, dalinatės!  

Pastaba (2020 12 21). 2020 m. gruodžio 19 d. „YouTube“ administratorius šį filmą pašalino ir atsiuntė tokį pranešimą: „Šis vaizdo įrašas pašalintas, nes pažeidžiamos „YouTube“ paslaugų teikimo sąlygos.
Įspėjimas: Jūsų turinys pašalintas, nes pažeidė [„YouTube“] “ bendruomenės gaires (Politika: Medicininė dezinformacija). Kadangi tai pirmas kartas, paskyrai nuobaudų neskirta. Perspėjame tik vieną kartą, o šis perspėjimas liks pateiktas kanale. Jei tai nutiktų dar kartą, jūsų kanalui bus skirtas įspėjimas dėl bendruomenės gairių [ir jūs] vieną savaitę negalėsite įkelti turinio, skelbti įrašų, perduodi tiesioginių srautų ir panašiai.
Jei manote, kad suklydome, galite pateikti apeliaciją dėl šio sprendimo.

Pasiūlyta galimybe pateikti apeliaciją pasinaudojome ir ją pateikėme. Apie tolimesnę apeliacijos eigą informuosime leidyklos ir vaizdo kanalo naujienose.

2020 12 16, 12 29

 


2020 12 11

Gauta parama

2020 m. gruodžio 11 d. leidykla buvo informuota apie Benjamino Šebekos 51,42 Eur, Redos Šašienės 39,64 Eur ir Valentino Kucino 43,65 Eur paramą (2% pajamų mokesčio sumos už 2019 m.) rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 12 14


2020 12 09

Įvyko „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo premjera

2020 m. gruodžio 9 d. įvyko naujo „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo premjera – „YouTube“ platformoje paskelbėme 1-ąjį mūsų leidyklos išverstą ir įgarsintą filmą – žinomo vokiečių teisininko Reinerio Füllmicho vaizdo pranešimą „Nusikaltimai prieš žmoniją“ (filmo trukmė 48.59 min.).
https://www.youtube.com/watch?v=k3ZO6palH-4

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/1_filmas_tekstas.html.

Lauksime Jūsų atsiliepimų ir pastabų – rašykie mums vaizdo.kanalas@versme.lt. Taip pat labai džiaugsimės ir būsime dėkingi, jei spustelsite filmo patiktuko nykštį aukštyn, filmu pasidalinsite su draugais, o mūsų kanalą užsiprenumeruosite.

Juk kiekvieno iš mūsų kad ir nedidelis asmeninis indėlis teisingos ir objektyvios informacijos sklaidoje yra labai svarbus, nuo to priklauso, ar viešoje erdvėje įsigalios tiesa, ar tendencinga informacija, propaganda ir melas.

Iš anksto dėkojam.

Šiame vaizdo įraše 2020 m. rudenį paskelbtame pranešime „Nusikaltimai prieš žmoniją“ žinomas Vokietijos teisininkas, advokatas dr. Reineris Füllmichas dalinasi savo tyrimais ir įžvalgomis apie koronaviruso krizę, plačiai naudojamų COVID-19 ligos diagnozavimo PGR testų mokslinį nepagrįstumą, žinomų ekspertų ir politikų veiklą, keliančią pavojų visai žmonijai.

Reineris Füllmichas atstovauja Vokietijos bei Kalifornijos advokatūrai, daugiau kaip dvidešimt penkerius metus jis yra advokatas, daugiausia pasisakantis prieš neteisėta veikla užsiimančias įmones, pavyzdžiui, Deutsche Bank – buvusį vieną didžiausių ir patikimiausių pasaulio bankų, o dabar – vieną pavojingiausių nusikalstamų organizacijų pasaulyje, Volkswagen – buvusį vieną didžiausių ir patikimiausių automobilių gamintojų, pastaruoju metu pagarsėjusį dėl milžiniško dyzelino skandalo, ir Kuehne + Nagel – didžiausią logistikos įmonę pasaulyje, kuriuos patraukė atsakomybėn dėl daugiamilijoninio kyšininkavimo. Jis taip pat nuo 2020 m. liepos 10 d. yra vienas iš keturių Vokietijos Koronos tiriamojo komiteto narių, formuluojančių kolektyvinį ieškinį prieš pagrindinius nusikalstamos koronaviruso krizės organizatorius.

„Versmės“ leidyklos vaizdo kanale skelbiame mūsų lietuviškai įgarsintus užsienio autorių filmus, kitą kruopščiai atrinktą Lietuvos visuomenei aktualią objektyvią informaciją.
2020 12 10


2020 12 08

Dviejų dalių monografija „VIEŠVILĖ“ pasiekė spaustuvę

2020 m. gruodžio 8 d. į spaustuvę išsiuntėme baigtą rengti spaudai dviejų dalių 2832 puslapių apimties 40-ąją „Lietuvos valsčių“ serijos monografiją „VIEŠVILĖ“ (I d. – 1420 psl., II d. - 1412 psl.). Monografijos vyriausiasis redaktorius sudarytojas Algirdas Sinkevičius.

Tai antroji didžiausios apimties (po „Sintautų“ monografijos) „Lietuvos valsčių“ serijos monografija, taip pat daugiausiai paramos ir didžiausią vyr. redaktoriaus suburtą rėmėjų būrį turinti serijos knyga: 472 (!) asmenys ir įmonės iš viso šiai monografijai suaukojo 46 209,43 Eur paramos sumą.

Knyga skirta Lietuvos tūkstantmečiui (1009–2009), Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui (1918–2018), Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui (1990–2020), Reformacijos 500 metų (1517–2017) ir Viešvilės 500 metų (1526-2026) jubiliejams.

Abiejuose monografijos tomuose publikuojama 160 straipsnių, pasakojimų, atsiminimų, kuriuos rašė 97 įvairių profesijų autoriai: archeologai, gamtininkai, miškininkai, mokytojai, vietos kraštotyrininkai, mokslo darbuotojai (tarp jų – 30 mokslo daktarų, 7 profesoriai).

Pirmojoje monografijos „Viešvilė“ dalyje aprašyta Viešvilės apylinkių geologija, kraštovaizdžio formavimasis, Nemunas, augmenija, gyvūnija, rezervatas, archeologiniai tyrinėjimai, kaimų, vienkiemių, dvarų, palivarkų istorijos, kryžiuočių karo keliai, Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų įvykiai, istorinė, administracinė raida, gyvenimas prie Nemuno, ilgametės valstybinės sienos, partizaninis judėjimas, tremtinių prisiminimai, evangelikų ir katalikų religinės bendruomenės.

Antrojoje knygos dalyje publikuojami straipsniai apie lietuvišką spaudą, švietimą, bendrojo ugdymo mokyklas, profesinio mokymo įstaigas, krašto kultūrinį, sportinį gyvenimą, Persitvarkymo sąjūdžio kūrimąsi. Daug dėmesio skiriama savitai šio buvusios Prūsijos, vėliau – Mažosios Lietuvos krašto etninei kultūrai. Tai dainos, giesmės, raudos, krašte skambėję himnai, aprašyta architektūra, apranga, tradicijos, papročiai, šokis, kulinarinis paveldas. Nemažai straipsnių skirta vis besikeičiančios krašto kalbos tyrimams, įvairių gyventojų sluoksnių socialinėms problemoms, jau nuėjusiai gilion užmarštin lietuvininkų tautosakai. Gausiai iliustruotos knygos pabaigoje skelbiamos publikacijos apie žymesnius šiame krašte gyvenusius ar kitaip susijusius su šiomis vietovėmis žmones, asmenvardžių rodyklė, vietovės žemėlapiai.

Išleidus šią 2-jų dalių monografiją, nuo 1994 metų rengiamą „Lietuvos valsčių“ seriją sudarys 54 tomai, 61 368 puslapiai, 4 797 straipsniai, kuriuos parašė 2 222 autoriai.

Monografijos (dviejų tomų, 2830 psl.) leidyklos kaina 90 eurų.

2020 12 18

 


2020 12 08

Monografija „PILVIŠKIAI“ – jau spaustuvėje

2020 m. gruodžio 8 d. į spaustuvę „Standart impressa“ (tai naujasis Standartų spaustuvės pavadinimas) išsiuntėme baigtą rengti spaudai 1192 puslapių apimties 41-ąją „Lietuvos valsčių“ serijos monografiją „PILVIŠKIAI“. Monografijos vyriausiasis redaktorius sudarytojas Venantas Mačiekus.

Knyga skirta Lietuvos tūkstantmečiui (1009–2009), Lietuvos valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejui (1253–2003), Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui (1918–2018), Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui (1990–2020), Pilviškių 485-osioms metinėms (1536–2021).

Įvairių profesijų autoriai (tarp jų 11 mokslo daktarų) aprašo Pilviškių apylinkių augmeniją, Pilviškių miestelio ir parapijos istoriją, žydų bendruomenės gyvenimą ir jos tragišką žūtį, sovietų okupantų represijas ir atkaklų partizanų priešinimąsi okupantams, gyvenimą kolūkyje, dabartinę Pilviškių seniūniją, kaimo bendruomenes, verslą. Daug dėmesio monografijoje skiriama švietimui ir kultūriniam gyvenimui – knygnešiams ir daraktoriams, pradžios mokykloms ir Pilviškių gimnazijai, bibliotekoms ir jų veiklai, Pilviškių, Paežerių ir Alksnėnų meno kolektyvams. Aprašoma tradicinė medžiaginė ir dvasinė pilviškiečių kultūra, pilviškiečių šnektos ypatybės, pateikiamas pluoštas tautosakos. Monografijoje apibūdinama bažnyčių ir kitų sakralinių pastatų architektūra, Alksnėnų bažnyčios dailės vertybės. Taip pat spausdinamos įžymesnių pilviškiečių biografijos, pateikiami žemėlapiai, asmenvardžių rodyklė.

Išleidus šią monografiją, kurią sudaro 78 autorių parašyti 96 straipsniai ir straipsneliai, nuo 1994 metų rengiamą „Lietuvos valsčių“ seriją sudarys 55 tomai, 62 560 puslapiai, 4 893 straipsniai, kuriuos parašė 2 300 autorių.

Monografijos leidyklos kaina (be prekybinio antkainio) 45 eurai.

2020 12 10


2020 12 03

Gauta parama

2020 m. gruodžio 3 d. leidykla informuota apie Rasos Valatkevičienės 53,27 Eur paramą (2% pajamų mokesčio sumos už 2019 m.) rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VALKININKAI“ (vyr. redaktorė Irena Regina Merkienė). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Valkininkai.  ▲2020 12 08


2020 12 02

Gauta parama

2020 m. gruodžio 2 d. leidyklą pasiekė Dariaus Mykolaičio (UAB „Statybų lyga“) 200,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „RAMYGALA“ 2 dalis (vyr. redaktorė Gražina Navalinskienė). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Ramygala 2 dalis.  ▲2020 12 07


2020 11 04

Išleista knyga „Gyvieji Kristaus žodžiai aramėjų kalba", sudarytojas Juozas Elijas

2020 m. lapkričio 4 d. atspausdintas Juozo Elijo sudarytos knygos „Gyvieji Kristaus žodžiai aramėjų kalba“ tiražas (500 egz.).

Juozas Elijas (Elijošius) - poliglotas, biblijinių kalbų tyrinėtojas ir mokytojas gimė 1922 m. balandžio 23 d. Jukniškės k. netoli Kelmės. Augo Šiauliuose, mokėsi Šiaulių Didždvario gimnazijoje, vėliau 1937-1941 m. mokslus tęsė Pagryžuvyje jėzuitų vienuolyno naujokyne. Antrojo pasaulinio karo audrų nublokštas į Vokietiją, vėliau į Italiją, Romos Grigaliaus universitete Juozas Elijas baigė filosofijos ir teologijos studijas bei studijavo biblijines kalbas ir semitų lingvistiką. Po kiek laiko persikėlė į JAV, Čikagos ir Ignaco Lojolos universitetuose tęsė biblijinių kalbų ir semitų lingvistikos studijas, kolegijose ir gimnazijose dėstė prancūzų, vokiečių, graikų, lotynų ir kt. kalbas.

Visą gyvenimą studijavo hebrajų ir aramėjų kalbas, šį savo pašaukimą įprasmino knyga „Gyvieji Kristaus žodžiai aramėjų kalba“, kurią parašė jau išėjęs į pensiją.

„Kristaus žodžiai yra mano meilė - aš juos girdžiu, svarstau, ištariu ir kitiems noriu padėti juos išgirsti", - taip savo esminius išgyvenimus ir svarbiausią savo gyvenimo misiją mums atskleidžia Juozas Elijas.

Kartu su knyga išleista kompaktinė plokštelė, kurioje tekstą įgarsino pats autorius Juozas Elijas (įrašo trukmė 7 val. 27 min. 36 sek.).

Knygos kaina leidykloje 9,00 eurai, kompaktinės garso plokštelės kaina leidykloje ? eurai.

2020 11 10


2020 10 26

Gauta parama

2020 m. spalio 26 d. leidyklą pasiekė Vilmos Kucinienės 100,00 Eur, Stepono Jono Stirbio 30,00 Eur ir Reginos Lazdauskienės 10,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 10 27


2020 10 12

Gauta parama

2020 m. spalio 12 d. leidyklą pasiekė Kamilės, Rūtos ir Dariaus Kaščiokaičių 150,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 10 13


2020 10 11

Gauta parama

2020 m. spalio 11 d. leidyklą pasiekė Eligijaus Valskio 20,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 10 12


2020 10 05

Gauta parama

2020 m. spalio 5 d. leidyklą pasiekė Kęstučio Patašiaus 20,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 10 09


2020 10 01

Gauta parama

2020 m. spalio 1 d. leidyklą pasiekė Viešvilės seniūnijos 4000,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 10 01


2020 09 28

„Užupiuko“ kolektyvui, vaikučiams ir jų tėveliams linkime malonaus ir prasmingo buvimo su knyga

Kasmet „Versmės“ leidykla dalį savo išleistų knygų neatlygintinai dovanoja šalies bibliotekoms, mokslo įstaigoms, mokinių olimpiadų, kitų respublikinių konkursų dalyviams, nugalėtojams. Matydami svarbią kultūros sklaidos prasmę, stengiamės atsižvelgti į kiekvieną leidyklos gautą knygų dovanojimo prašymą ir dovanojame knygas visiems prasmingiems renginiams, visoms to pageidaujančioms bibliotekoms.

Džiaugiamės, kad atsiliepdami į Vilniaus lopšelio darželio „Užupiukas“ prašymą, 2020 m. rugsėjo 28 d. galėjome padovanoti dvylika knygų, skirtų „Užupiuko“ bibliotekėlei. Atkreipiant dėmesį į knygų skaitymo svarbą ir prasmę, visos mūsų leidyklos dovanojamos knygos paženklinamos specialiu spaudu „Leidyklos dovana / Skaitau, vadinasi, esu“. Dovanojimo aktą galite pasižiūrėti čia.
  ▲2020 10 20


2020 09 19

Gauta parama

2020 m. rugsėjo 16 d. leidyklą pasiekė Mildos Napjus Skučaitės 200,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 10 02


2020 09 02

Gauta parama

2020 m. rugsėjo 2 d. leidyklą pasiekė Jurbarko kredito unijos 150,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 09 10


2020 08 27

Gauta parama

2020 m. rugpjūčio 27 d. leidyklą pasiekė Zenono Kairaičio 50,00 Eur ir Dariaus Kairaičio 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 09 02


2020 08 26

Gauta parama

2020 m. rugpjūčio 26 d. leidyklą pasiekė Antano Gudžiūno10,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 09 02


2020 08 19

Gauta parama

2020 m. rugpjūčio 19 d. leidyklą pasiekė Reginos Saldukaitės 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 08 20


2020 08 14

Gauta parama

2020 m. rugpjūčio 14 d. leidyklą pasiekė Astos ir Jurijaus Kosenkų 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 08 26


2020 07 23

Gauta parama

2020 m. liepos 23 d. leidyklą pasiekė Algimanto Albino Rimdžiaus 100,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „KELMĖ“ (vyr. redaktorius Alfonsas Alijošius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Kelmė.  ▲2020 07 24


2020 07 16

Gauta parama

2020 m. liepos 16 d. leidyklą pasiekė Valdo Urbonavičiaus 60,00 Eur ir Nijolės Daugėlienės 5,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 17


2020 07 14

Gauta parama

2020 m. liepos 14 d. leidyklą pasiekė Vilmos Vasiliauskaitės-Mingėlienės 40,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 15


2020 07 13

Gauta parama

2020 m. liepos 13 d. leidyklą pasiekė Audriaus Grikėčio 100,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 14


2020 07 10

Gauta parama

2020 m. liepos 10 d. leidyklą pasiekė Amelijos, Editos ir Donato Aučių 100,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 10


2020 07 09

Gauta parama

2020 m. liepos 9 d. leidyklą pasiekė Pauliaus Jonušaičio 20,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 09


2020 07 08

Gauta parama

2020 m. liepos 8 d. leidyklą pasiekė Valentino Kucino 200,27 Eur ir Renatos ir Vilmo Burnelaičių 100,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 09


2020 07 07

Gauta parama

2020 m. liepos 7 d. leidyklą pasiekė Gaivos Mačiulaitienės 100,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 09


2020 07 03

Gauta parama

2020 m. liepos 3 d. leidyklą pasiekė Rimanto Žičkaus 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 08


2020 06 29

Gauta parama

2020 m. birželio 29 d. leidyklą pasiekė Vidmanto ir Rūtos Noreikų 20,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 08


2020 05 23

Apie mus rašo

2020 m. gegužės 23 d. laikraštyje ir interneto svetainėje „Šiaulių naujienos“ paskelbtas Dainiaus Ručinsko straipsnis „Dideli talentai panašūs į užgesusias žvaigždes...“ apie rašytoją Vytautą Tamulaitį ir „Versmės“ leidyklos išleistą J. Linkevičiaus knygą. Straipsnį skaitykite čia.  ▲2020 08 21


2020 05 07

Išleista „Balninkų“ monografija

2020 m. gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – leidyklą pasiekė 39-osios „Lietuvos valsčių“ serijos monografijos „Balninkai“ tiražas.

Monografijos vyriausiasis redaktorius Julius Aukštaitis šiam savo gimtojo krašto rašto paminklui sukurti paaukojo 15 savo gyvenimo metų, sutelkė 72 autorius, kurie monografijai parašė 188 straipsnius.

Monografija skiriama Balninkų 680 metų sukakčiai (1338-2018), taip pat Lietuvos tūkstantmečiui (1009-2009), Lietuvos valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejui (1253-2003), Lietuvos atkūrimo 100-mečiui (1918-2018), Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui (1990-2020).

Monografijos apimtis 1336 p., knygos pabaigoje skelbiama išsami „Versmės“ leidyklos „Lietuvos valsčių“ serijos autorių lokalinių tyrimų ekspedicijų apžvalga, skirta leidyklos 25-mečiui nuo leidyklos įkūrimo ir serijos rengimo pradžios 1994-aisiais iki 2019 metų.

Išleidus „Balninkų“ monografiją, „Lietuvos valsčių“ seriją sudaro 52 tomai, 58 536 puslapiai, 4 637 straipsniai, kuriuos parašė 2 125 autoriai.

Knygos kaina leidykloje (be prekybinio antkainio) 45 eurai.

Kviečiame įsigyti ir skaityti.

2020 05 07


2020 05 06

Palydėjus Kazimierą Jocį  

Kazimieras Jocys (iš kairės) per monografijos „Endriejavas“ pristatymą Endriejave, 2010 m.

Kazimieras Jocys (1929-04-22-2020-05 02) atlaikė II Pasaulinį karą, pokarį, darbavosi Klaipėdos Vakarų laivų remonto gamykloje. Kartu su žmona Birute užaugino 5 vaikus: Meilę, Vaclovą, Virginijų, Kazimierą, Laimą,  susilaukė 10 anūkų, 6 proanūkių, prieš 10 metų (2010 m.) džiaugėsi „Versmės“ leidyklos išleista monografija apie gimtąjį Endriejavą, šiemet sutiko atkurtos Lietuvos trisdešimtmetį, atlaikė visas „koronas“,  balandžio 22 d. atšventė savo 91 gimtadienį ir paliko žemiškus rūpesčius.

Su velioniu atsisveikinta 2020 m. gegužės 4 d. Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje. Palaidotas Laukuvos (Šilalės r.) senose kapinėse, šeimos kape, palydint tradicinėmis žemaitiškomis giesmėmis su pučiamaisiais instrumentais.
Užuojautą išreiškė artimieji, giminės, kaimynai, Endriejavo (Klaipėdos r.) Laukuvos, Bilionių seniūnijų (Šilalės r.) vadovai, Šilalės rajono administracijos ir tarybos nariai, Žemaitijos rgioninės EKGT tarybos nariai, Šilalės kraštiečių draugijos Vilniuje tarybos nariai, Vilniaus žemaičių kultūros draugijos taryba, „Versmės“ leidykla.
Atsisveikinimo ceremonija vyko prisilaikant LR Sveikatos ministerijos rekomendacijų.

„Lietuvos valsčių“ kūrėjų bendruomenė ir „Versmės“ leidyklos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia redaktorių Virginijų Jocį, palydėjusį Tėvelį į amžinąją kelionę.

2020 05 06


2020 04 28

Mieli „Versmės“ leidyklos bičiuliai, bendraminčiai, skaitytojai,

Nuoširdžiai dėkojame visiems mus parėmusiems 2% savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Mums labai reikia Jūsų paramos tam, kad kartu galėtume nuveikti dar daugiau darbų Tėvynės labui, o svarbiausia – toliau rengti ir leisti „Lietuvos valsčių“ monografijų seriją. Iki 2020 m. parengėme ir išleidome 39 serijos monografijas. Šiuo metu rengiame dar virš 30 monografijų.
Nuo šių metų keičiasi GPM skyrimo dalis. Galima skirti tik 1,2 procento pajamų mokesčio.

Paremti mus galite pasinaudodami įstatymo suteikta teise dalį (iki 1,2%) sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirdami „Versmės“ leidyklai.

Kaip pervesti 1,2 proc. pajamų mokesčio?

Paramą galite pervesti užpildę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prašymo formą FR0512 v.4 tik elektroniniu būdu (per naudojamo elektroninio banko prieigą) adresu deklaravimas.vmi.lt. Prašymus galite teikti iki 2020 m. liepos 1 d. Duomenys, reikalingi pildant prašymo formą:

  • Gavėjo tipas (E1 laukelis formoje) – 2
  • Gavėjo identifikacinis numeris (kodas), E2 laukelis formoje – 122732630.

Pastaba: nusprendus pajamų mokesčio dalį skirti paramos gavėjui ilgiau kaip vienerius metus, pildomas E5 laukelis prašymo formoje įrašant paramos laikotarpio pabaigos metus. E5 laukelyje įrašomas laikotarpis gali būti iki 2023 metų.

Maloniai prašom paprašyti, kad paremtų artimieji, draugai ar pažįstami.

Iš anksto nuoširdžiai dėkojame už Jūsų supratingumą, pasiaukojimą ir prisidėjimą.
2020 04 29


2020 03 27

Dr. Daivos Tamošaitytės publicistikos rinktinė „Vapsvos efektas. Pamąstymai apie valstybės pamatus“ išleista elektroniniu formatu

Kviečiame nemokamai parsisiųsti ir skaityti dr. D. Tamošaitytės straipsnių rinktinę „Vapsvos efektas. Pamąstymai apie valstybės pamatus“, 2020 m. kovo 26 d. „Versmės“ leidyklos elektroninių knygų leidybos grupės išleistą moderniu E-pub3 elektroniniu formatu (čia) arba 2020 m. balandžio 6 d. – pdf formatu (čia).

Pastaba. Norint skaityti elektronines knygas epub formatu, reikia parsisiųsti ir instaliuoti nemokamą programėlę – skaityklę. Epub skaityklių yra įvairių. Viena iš jų galėtų būti  Adobe Digital Editions, kurią nemokamai parsisiųsti galima iš čia https://www.adobe.com/lt/solutions/ebook/digital-editions/download.html . Parsisiuntus programėlę ir ją instaliavus, Epub tipo failai joje atsidarys automatiškai.

Knygoje pateikiama asmenvardžių rodyklė ir trumpa autorės biografija, knyga iliustruota autorės asmeninio archyvo nuotraukomis, knygos apimtis 496 p.

Knygoje analizuojama Lietuvos kultūra ir politika vientisu žvilgsniu mėginant aprėpti dvidešimt pirmojo amžiaus pradžioje susiklosčiusias šalies visuomeninės sanklodos ypatybes ir jos vietą platesniame pasaulio kontekste. Įtampos, lūkesčiai ir idėjos perteikiamos aktualijų ir klasikinių vertybių dialogu, pirmenybę teikiant nuolat atsinaujinančiam lietuvių tautos mentalitetui, kalbai ir pasaulėžiūrai, kuriais remiantis įžvelgiama galimybė tęsti ir praturtinti gyvąjį paveldą.

Savo darbus ir siekius galime laikyti pavykusiais, kai jie atliekami iki galo, be to, yra apmąstomi, vertinami, kitaip reflektuojami. Ypatingai tai pasakytina apie stambaus masto politinius, visuomeninius siekius, kultūros užmojus. Bet tuo pasakome dar ne viską. Atvirai reiškiamos refleksijos nėra niekuo dėtas dalykas. Jos veikia žmonių pažiūras, kuria viešąją nuomonę, gali kažkiek įtaigoti ir įvykių eigą. Tai ne visada dera su visuomenės pilietinio bei valstybinio sąmoningumo reikmėmis.
Todėl įvykius lydinčios refleksijos, kaip ir patys įvykiai, savo ruožtu, gali būti ir būna reflektuojamos, tiriamos, interpretuojamos, vertinamos ir pan. Toks nuomonių apie nuomones, ne tik apie įvykius, sakymas yra gyvybiškai reikalingas mūsų ne taip seniai atsistačiusiai valstybei, iš svetimų ideologijų besivaduojančiai visuomenei. Reikalingumą pabrėžia ir dabar vykstantis informacinis šaltasis karas, kurio atgarsiai neaplenkia ir Lietuvos.
Šitokių ir panašių klausimų sklaidai yra skirta naujoji Daivos Tamošaitytės knyga – politinės filosofijos ir kultūrologijos publicistinio pobūdžio straipsnių, esė ir interviu rinkinys. Jame talpinama arti šešiasdešimties tekstų, rašytų 2012–2019 metais. Galima sakyti, kad juose kalbama apie „dar karštą“ dabartį, bet pastaroji suprantama ne tik kaip kalendoriškas laiko tarpsnis, bet ir kaip modifikuota praeities patirčių tąsa, iš dalies ir kaip įžanga į ateitį.
Labai platus autorės interesų akiratis, įvairi knygos tematika, dažnas straipsnis būtų vertas atskiro aptarimo, o kalbant apie visumą, tenka ribotis keliomis fragmentiškomis pastabomis.
Pirmajame straipsnyje, pavadintame, kaip ir pati knyga, „Vapsvos efektas“, aprašomas vabzdžių gyvenimo epizodas, tarsi metaforiškas įvadas į Lietuvos visuomenės politinį gyvenimą, parodant, kaip ir kokios „vapsvos“ puola sveiką tautos kūną. Jų kilmė įvairi, bet daugiausia tai okupacinio palikimo užkratas, nes nepavyko laiku priimti desovietizacijos įstatymo kaip savotiško apsauginio „filtro“. Vos pradėtas rengti, įstatymo projektas imtas kompromituoti siūlant nerealius variantus, galiausiai numarintas. Tai galima laikyti vienu svarbesnių to palikimo poveikio padarinių.
Pagrindinę knygos turinio dalį sudaro Lietuvos valstybės vidaus, mažiau – užsienio politika: rinkimai, referendumai, saugumas, kiti platų visuomenės rezonansą sukėlę įvykiai. Nepaliekama be dėmesio ir kultūra, aukštasis mokslas, inteligentija. Valdžiai pagrįstai priekaištaujama dėl abejingumo lietuviškų etninių žemių Lenkijoje ir Baltarusijoje lietuvių padėčiai.
Kritišką autorės žvilgsnį ypač traukia valdžios ir visuomenės tarpusavio svetimumo, teisės ir teisingumo atsiskyrimo apraiškos, įvairaus lygio valdžių laiku nepadaromi, netinkamai padaromi sprendimai. Šiems klausimams skirtuose rašiniuose atskleidžiami valstybės politinės raidos nesklandumai. Sklaidos ir vertinimo objektu tampa ir destruktyvūs mąstymo stereotipai, ateinantys iš praeities, importuojami iš šalies, susikuriami mūsų pačių.
Visuose tekstuose yra akivaizdus autorę įkvepiantis motyvas – gilus susirūpinimas dėl valstybės ir tautos dabartinės būklės ir ateities.
Dėmesys Lietuvos vidaus gyvenimui netrukdo autorei matyti tai, kas vyksta už Lietuvos ribų, kur slypi realūs ar tik numatomi pavojai valstybei. Parodoma, kad mūsų šalis, kaip laisva globalėjančio pasaulio dalis, yra atvira ir imli jo poveikiams, tiems, kurie yra priimtini ir produktyvūs, bet taip pat ir tokiems, kurie kelia abejonių ar laikytini tiesiog nepriimtinais.
Į visuomenę skverbiasi tarpusavyje konfrontuojančios, bet iš esmės panašios, asmenį nuasmeninančios, tautą ištautinančios, komunistinės ir liberalistinės kilmės ideologijos. Tokioje aplinkoje užtemdomi pamatiniai kriterijai, viešajame gyvenime duoda toną vadinamasis politinis korektiškumas, draudžiantis dalykus vadinti tikraisiais vardais; taip pat ir dvigubi standartai, kuomet tautų naikinimo smerkimas vienais atvejais yra laikomas pasitarnavimu žmogiškumui, o kitais – tautinės nesantaikos kurstymu.
Tai tik kelios pastabos apie svarbesnius knygoje svarstomus dalykus. Bandant susidaryti apibendrintą knygoje piešiamą Lietuvos valstybės vaizdą, ryškėja, kad jame negatyvieji akcentai viršija pozityviuosius. Savotiška „paskutinė riba“ yra pasiekiama, kai viename tekste perskaitome ne kartą girdėtą desperatišką klausimą: „Ar už tokią Lietuvą buvo kovota?“ Kaip vidutinis pilietis galėtų į tai atsakyti? Turbūt taip: „Už visokią, už tokią, kokią gebame patys sukurti“.
Šia proga tenka prisiminti, kad pagrindinis motyvas, skatinęs parlamentarus Kovo 11-tosios vėlų vakarą balsuoti už Nepriklausomybės Aktą, buvo aiškus suvokimas, jog istorinė politinė vertybė, dėl kurios galima guldyti galvą, yra nepriklausoma valstybė. O jos konkretų politinį, ekonominį, kultūrinį ir kitokį turinį jau vėliau užpildo piliečiai, rinkdami valdžias, pritardami, protestuodami ir pan.

Į negatyviuosius reiškinius valstybėje iki tam tikro laiko galima žiūrėti gan ramiai, žinant bei guodžiantis, kad panašiai yra ir kitose vadinamosiose „atgimstančių demokratijų“ šalyse. Atėjus laikui – demokratiškai pilietiškai sureaguoti.
Bet, nuolat girdint blogas naujienas, galima ir rimtai patikėti, kad „tik Lietuvoje“ gali būti šitaip. Panašiai manančių, netikinčių savo šalies ateitimi, yra nemažai. Tai yra vienas iš jaunų žmonių emigracijos motyvų.
Pilietiškai mąstantis skaitytojas nesunkiai supras, kad jo pareiga yra siekti, jog tiek realiame gyvenime, tiek ir jo vertinimuose pozityvieji balsai pranoktų negatyviuosius.
Knygoje dėstomos mintys yra įtaigios tiek savo aktualiu turiniu, tiek ir tuo, kad jų autorė nėra rami to, kas vyksta, stebėtoja, bet pasireiškia kaip gyvo ir reiklaus pilietiško temperamento asmenybė. Žinant jos pamatinę intenciją ir vertybinę nuostatą, galima užtikrintai teigti, jog dažni kritiški akcentai byloja daugiau apie širdgėlą dėl valstybės netobulumo, negu apie nusivylimą. Šis jausmas stumia į apatiją, o tokia būsena yra svetima autorės mąstysenai.
Ši knyga reikšmingai praturtina ne itin gausią mūsų intelektualiąją publicistiką, labai reikalingą visuomenės pilietiškumo ugdymui.

Bronislovas Kuzmickas

Šios knygos tekstai yra įspėjamasis Lietuvos pavojaus ženklas. Valstybė ir tauta yra katastrofiškoje būsenoje. Valdžioje nėra idealistų, o karaliauja tie, kuriems civilizacija yra nežinoma žemė. Valdžiažmogiai yra baudžiauninkiško mentaliteto – klausau galingesnio. Pavyzdys: 2004 metais pasirašyto ES Konstitucijos projekto aptarimui ir ratifikavimui buvo duota dveji metai laiko. Mūsų Seimas po projekto pasirašymo jį ratifikavo per trylika dienų. Iki šiol tęsiasi tokia pati griūtis. Generalinė linija – nepriklausomos valstybės išformavimas.
Tautos kultūrinis potencialas yra svarus, bet tragiška, kad menama valstybės vizija – ,,Drąsiai į kažkur pirmyn!“, be savigarbos, išdidumo, istorijos pamokų ir pasiaukojamo laisvės jausmo. Nugrimzdusi archyvuose partizaninės kovos prieš Galijotą idėja, bijomasi metaforinės aukos lipti ant barikadų ir išeiti į mišką. Pasaulį valdantieji globalistai ir liberalai savo pinigais ir pasilinksminimų, pramogų industrija kasdien kala absoliutų ,,Duonos ir žaidimų“ tikėjimą ir mes tai priimame mankurtiniu lygmeniu. T. Hoskovecas yra pastebėjęs: ,,Periferijoje esama šalių, kurios tų vertybių kainą suvokia mirdamos.“ Teisingai šios knygos autorė įspėja: Hanibalas prie vartų. Čia ir yra atsakomybės supratimo ir kvietimo pradžia.

Algirdas Endriukaitis

2020 03 27


2020 03 25

Gauta parama

2020 m. kovo 25 d. leidyklą pasiekė Prano Kuniausko 10,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 07 08


2020 03 20

Gauta parama

2020 m. kovo 20 d. leidyklą pasiekė Rimanto Jencevičiaus 350,00 Eur ir Prano Kuniausko 10,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 04 02


2020 03 09

Kviečiame

į „Lietuvos valsčių“ serijos monografijos

„Saldutiškis“

pristatymą Saldutiškyje (Utenos r.)
2020 m. kovo 11 d. (trečiadienį) 11 val.
Saldutiškio bendruomenės namuose.
Šventė prasidės 10 val. Šv. Mišiomis
Saldutiškio Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.


„SALDUTIŠKIS“ – 38-oji „Lietuvos valsčių“ serijos knyga: 76 autoriai, 98 straipsniai, 1412 puslapių.

Dalyvaus monografijos vyr. redaktorė sudarytojas Jūratė Baltrukaitienė, „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas, Saldutiškio seniūnas Bronius Šliogeris, menotyrininkas Petras Kanevičius, architektas Rimantas Lisauskas, dr. Aldona Vasiliauskienė ir kt.

2020 03 09


2020 03 09


2020 03 05


2020 03 05


2020 03 03

Šiemet jau 11-ą kartą kviečia konkursas
„RAŠAU LIETUVOS VARDĄ“


 

Senajame Kvedlinburgo vienuolyno metraštyje aprašant 1009-ųjų kovo 9-osios įvykius buvo pirmą kartą paminėta Lietuva. Šiemet – 2020-aisiais – sukako jau 1011 metų nuo šio pirmojo istorinio mūsų šalies paminėjimo. Labai džiaugiamės, kad šiemet Kovo 9-oji bus jau antrą kartą minima oficialiai, nes 2019 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtu įstatymu ji buvo įrašyta į Atmintinų dienų sąrašą.

Maloniai kviečiame visus – ir vyresnius, ir jaunesnius – dalyvauti šiam svarbiam įvykiui ir sukakčiai skirtame „Versmės“ leidyklos rengiamame kasmetiniame – šiemet jau 11-ame – konkurse  „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ”. Konkurso ir Kovo 9-osios atmintinos dienos paminėjimo esmė yra tokia: Kovo 9-ąją – Lietuvos pirmojo paminėjimo dieną – kur tuo metu bebūtume, prasmingai ir gražiai užrašykime vieną vienintelį žodį – LIETUVA ir pasidalinkime tuo su kitais.

Konkursui skirtas Jūsų užrašo LIETUVA nuotraukas, filmukus ar pačius užrašų kūrinius kartu su trumpu palydimuoju tekstuku maloniai prašome iki kovo 25 d. atsiųsti mums adresu lietuvai1000@versme.lt arba paprastu paštu – „Versmės" leidyklai, Geležinkelio g. 6, 02100 Vilnius.

Ankstesnių 10 konkursų „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ“ darbais – o jų bemaž 3 200 (!) – kviečiame pasigrožėti ČIA.
2020 03 03

2020 02 20-23

„Versmės“ leidykla dalyvavo šių metų Vilniaus knygų mugėje-2020

2020 m. vasario 20–23 d. „Litexpo“ rūmuose vyko 21-oji Vilniaus knygų mugė. Šių metų knygų mugės moto – Jono Meko „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

„Versmės“ leidykla turėjo savo stendą 3-ioje salėje, kurį draugiškai dalinomės kartu su žinomo politologo, doktoranto Vytauto Sinicos „Valstybingumo studijų centru“ ir jo išleistomis knygomis.

Šie metai „Versmės“ leidyklai išties neeiliniai – leidykla ir jos rengiama šimtatomė „Lietuvos valsčių“ serija mini 25-metį nuo leidyklos įkūrimo 1994-aisiais iki 2019 metų. Sulaukus prasmingų darbų rezultatų gausos, „Versmės“ leidykla jubiliejaus proga pirmąją mugės dieną renginyje Monografijų serija „Lietuvos valsčiai“ – rašto paminklas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pristatė pagrindinį savo projektą – „Lietuvos valsčių“ monografijų seriją ir visas jos išleistas 38 monografijas, kurias šiuo metu sudaro 51 tomas.

Renginyje kalbėjo dr. Aldona Vasiliauskienė, Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas, „Versmės“ leidyklos patriarchas, 10-ies serijos monografijų vyriausiasis redaktorius sudarytojas Venantas Mačiekus, „Skapiškio“ redaktorė Aušra Jonušytė, serijos naujausiosios 38-osios „Saldutiškio“ monografijos redaktorė Jūratė Baltrukaitienė, Saldutiškio seniūnas Bronius Šliogeris, prof. Romualdas Šimkūnas, kelių knygų autorius Antanas Žilėnas, Petras Kanevičius ir kiti.

Renginio metu dr. Aldonai Vasiliauskienei iškilmingai įteiktas „Versmės“ leidyklos sveikinimas 75-erių metų jubiliejaus proga: „Linkėdami DIEVO PALAIMOS dirbant Lietuvos istorijai reikalingą ir prasmingą darbą, linkime kuo sėkmingesnio grandiozinių planų ir didžiulių užmojų įgyvendinimo“.

Renginį vedė leidyklos bičiulis, renginių organizatorius, atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius.

Po renginio nuotaikingai bendravome ir vaišinomės skaniu proginiu kupiškėnų naminio kepimo tortu su gražiu ir valgomu dedikacijos užrašu, kurį leidyklai padovanojo monografijų „Kupiškis“ ir  „Skapiškis“ vyriausioji redaktorė sudarytoja, muziejininkė Aušra Jonušytė.

2020 02 27


2020 02 21

Vilniaus knygų mugėje pristatyta prof. Bronislovo Kuzmicko knyga „Praėjęs laikas nedingsta“

2020 m. vasario 21 d. 19 val. Vilniaus knygų mugėje-2020 Litexpo Konferencijų salėje 3.2. buvo pristatyta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro prof. Bronislovo Kuzmicko politinė autobiografija „Praėjęs laikas nedingsta“. Knyga skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Dalyvavo Kovo 11-sios Akto signatarai profesorius Bronislovas Kuzmickas, Mečys Laurinkus, Vytautas Plečkaitis. Kalbėjusieji prisiminė Sąjūdžio laikus, analizavo Sąjūdžio ištakas, politinę situaciją prieš 30 metų, Nepriklausomybės paskelbimo stebuklą. Signatarai mielai atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus.

2020 02 27


2020 02 20

Gauta parama

2020 m. vasario 20 d. leidyklą pasiekė Valentino Kucino 60,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 02 25


2020 02 18

Gauta parama

2020 m. vasario 18 d. leidyklą pasiekė Stasio Mackevičiaus 1 000,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „BALNINKAI“ (vyr. redaktorius Julius Aukštaitis). Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams. Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Balninkai.   ▲2020 02 25


2020 02 17

Išleista prof. Bronislovo Kuzmicko knyga „Praėjęs laikas nedingsta"

2020 m. vasario 17 d. išleista Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro prof. Bronislovo Kuzmicko politinė autobiografija „Praėjęs laikas nedingsta“, skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Knygoje „Praėjęs laikas nedingsta“ Kovo 11-osios akto signataro, profesoriaus Bronislovo Kuzmicko politinė autobiografija pateikiama su plačiu politinio ir kultūrinio gyvenimo kontekstu.

Nuo karo ir pokario vaikystės išgyvenimų gimtuosiuose namuose einama prie mokyklos, universiteto, doktorantūros metų prisiminimų.

Mokslinį darbą derindamas su kultūrine ir visuomenine veikla, įsitraukė į Sąjūdį, pasuko į politiką.

Du kartus išrinktas į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, buvo pirmininko pavaduotoju, delegacijų Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje vadovu. Atstovavo
valstybės reikalams daugelyje tarptautinių politinių renginių ir susitikimų.

Knygoje gausu aptariamų įvykių iliustracijų, pateikiama asmenvardžių rodyklė.

Knygos kaina leidykloje 9,99 €

2020 02 27

 


2020 02 16

Apie mus rašo

2020 m. vasario 16 d. laikraštyje „Respublika“ paskelbtas Danutės Šepetytės straipsnis „Jeigu ne jie, nebūtų Lietuvos valstybės“. Straipsnį skaitykite čia.

Taip pat patiksliname straipsnyje pateiktą informaciją. Straipsnio trečioje pastraipoje neteisingai nurodoma, kad V. Kavaliauskas sudarė Lietuvos [kariuomenės] kūrėjų savanorių sąrašą, nes šį sąrašą „Versmės“ leidyklos užsakymu sudarė Valstybės centrinio archyvo direktorius dr. Ričardas Čepas, šis sąrašas viešai skalbiamas „Versmės“ leidyklos interneto svetainėje. Gerbiamas V. Kavaliauskas ir rajonų, seniūnijų atstovai, įrengdami savanorių atminimo įamžinimo lentas, naudojosi šiuo „Versmės“ leidyklos sąrašu. 2020 02 24


2020 02 14

Birutės Valionytės „Didžioji Lietuva. IV dalis“ pasitikta Paliesės dvare

2020 m. vasario 14 d.  15 val. Paliesės dvare iškilmingai pasitikta ir pristatyta ką tik išleista Birutės Valionytės fotoalbumo "Didžioji Lietuva" IV knyga, kurioje užfiksuotas Lietuvos paveldas Rusijos Federacijos teritorijoje. 2020 02 24


2020 02 14

Leidykloje sutikta Ievos Švarcaitės knyga „Pietų Žemaitijos etnografinis paveldas“

2020 m. vasario 14 d. į leidykloje sutikta Ievos Švarcaitės knyga „Pietų Žemaitijos etnografinis paveldas“.

Leidinys skiriamas Žemaitijos 800 metų jubiliejui (1219–2019).

Šio leidinio nuotraukos supažindina su senaisiais namų apyvokos daiktais, trumpas aprašas pateikia duomenis apie jų paskirtį, konstrukciją, dydį, o iliustraciniai sakiniai rodo žemaičių tarmės gyvybingumą – unikalias žodžių formas ir savitas fonetikos ypatybes.

Knygos kaina leidykloje 9,99 €

2020 03 05


2020 02 14

Gauta parama

2020 m. vasario 14 d. leidyklą pasiekė Romaldo Brigadieriaus 50,00 Eur, Ramutės Salomėjos Bakaitienės 50,00 Eur, Kęstučio Pajaujo 20,00 Eur, Violetos Jogminienės 20,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 02 25


2020 02 11

Gauta parama

2020 m. vasario 11 d. leidyklą pasiekė Valentino Kucino 30,27 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 02 25


2020 02 10

Gauta parama

2020 m. vasario 10 d. leidyklą pasiekė Redos Kneizevičienės 50,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 02 25


2020 02 06

Gautas Lietuvos kultūros tarybos finansavimas

2020 m. vasario 6 d. gautas Lietuvos kultūros tarybos dalinis finansavimas 2020 metais „Versmės“ leidyklos rengiamoms monografijoms „BALNINKAI“ (7 tūkst. eurų), „PILVIŠKIAI“ (7 tūkst. eurų), „VIEŠVILĖ“ (7 tūkst. eurų), „ŽARĖNAI“ (7 tūkst. eurų). ▲2020 02 07


2020 02 06


2020 02 04

Maloniai kviečiame
į „Versmės“ leidyklos renginius
Vilniaus knygų mugėje-2020 Litexpo!

Vasario 20 d. (ketvirtadienį) 13 val. Konferencijų salėje 3.1.Monografijų serijai „Lietuvos valsčiai“ – 25 metai. Naujausių lokalinių monografijų pristatymas. Dalyvauja leidyklos vadovas Petras Jonušas, redaktoriai Venantas Mačiekus, Jūratė Baltrukaitienė, dr. Aldona Vasiliauskienė, monografijų sudarytojai, autoriai.

Vasario 21 d. (penktadienį) 19 val. Konferencijų salėje 3.2. Bronislovo Kuzmicko politinės autobiografijos „Praėjęs laikas nedingsta“ pristatymas.  Knyga skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Dalyvauja Kovo 11-sios Akto signatarai profesorius Bronislovas Kuzmickas, Mečys Laurinkus, Vytautas Plečkaitis, leidyklos vadovas Petras Jonušas, dailininkė Ona Liugailienė.


Kviečiame apsilankyti „Versmės“ leidyklos stende 3 salėje - 3.45.

2020 02 04


2020 02 06

Gauta parama

2020 m. vasario 6 d. leidyklą pasiekė Remigijos ir Algio Petrauskų 100,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 02 07


2020 02 04

Gauta parama

2020 m. vasario 4 d. leidyklą pasiekė Jono Bučinsko 60,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 02 07


2020 02 04

Gauta parama

2020 m. vasario 4 d. leidykla buvo informuota apie jai skirtą Roberto Ripinsko16,92 Eur (2% pajamų mokesčio sumos už 2018 m.) paramą rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.2020 02 07


2020 02 03

Gauta parama

2020 m. vasario 3 d. leidykla buvo informuota apie jai skirtą Alvydo Aleksandravičiaus 38,19 Eur (2% pajamų mokesčio sumos už 2018 m.), Kęstučio Majoravičiaus 5,42 Eur (2% pajamų mokesčio sumos už 2018 m.) ir Rimos Majoravičienės 19,48 Eur (2% pajamų mokesčio sumos už 2018 m.) paramą rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.2020 02 04


2020 01 30

Gauta parama

2020 m. sausio 30 d. leidyklą pasiekė Tomo Pavalkio 10,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 02 04


2020 01 29

Birutės Valionytės fotoalbumo „Didžioji Lietuva“ IV-asis tomas jau spaustuvėje

Džiugu mūsų maloniems skaitytojams ir bičiuliams pranešti, kad jau netrukus dienos šviesą išvys fotoalbumo „Didžioji Lietuva“ IV knyga, išleista bendradarbiaujant su „Versmės“ leidykla. Įspūdingos apimties leidinyje yra fotonuotraukose užfiksuotas dabartinėje Rusijos Federacijoje, taip pat ir jos Karaliaučiaus srityje išlikęs Lietuvos istorinis paveldas – piliakalniai, tvirtovės, pilys. Prie kiekvieno objekto yra pateikiamas trumpas aprašas lietuvių ir anglų kalbomis su žemėlapiu. Tai puiki pažintinė knyga bei reprezentacinis leidinys ir unikali dovana Lietuvos svečiams bei kiekvienam Lietuvos piliečiui ar Lietuvos bičiuliui, norinčiam pažinti savo šaknis ir istoriją.

Anksčiau išleistos fotoalbumo I ir II knygos buvo skirtos Lietuvos paveldui, išlikusiam dabartinėje Baltarusijos teritorijoje, III knygoje – Ukrainoje, o rengiamoje spaudai V knygoje bus atspindėtas Lietuvos paveldas dabartinėje Lenkijos Respublikos teritorijoje.

Leidinio autorė Birutė Valionytė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė, politikė, visuomenės veikėja, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė. 1983 metais Lietuvos žemės ūkio akademijoje įgijo miškų ūkio inžinierės specialybę. Buvo aktyvi Lietuvos Žaliųjų ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio narė, 1990 metais buvo išrinkta į LTSR Aukščiausiąją Tarybą ir balsavo už Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą

B. Valionytė daug metų aktyviai domisi Didžiosios Lietuvos istorija, keliauja po istorines jos žemes, fotografuoja išlikusį Lietuvos paveldą kaimyninėse Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje. Kelionių metu sukaupė didžiulį nuotraukų archyvą, kurio dalis skelbiama penkiatomyje „Didžioji Lietuva“.

Šis Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarės B. Valionytės parengtas reprezentacinis leidinys neabejotinai papuoš Jūsų asmeninę biblioteką, taps puikia dovana artėjančio Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.

Kviečiame sekti leidyklos naujienas svetainėje www.versme.lt, o knygą išleidus – ją įsigyti. Albumo apimtis 576 p., leidyklos kaina (be prekybinio antkainio) 49 €.

Smolenskas

Izborskas

Pskovas

2020 01 29


2020 01 27

Gauta parama

2020 m. sausio 27 d. leidyklą pasiekė Dariaus Jakonio 11,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 01 28


2020 01 14

Gauta parama

2020 m. sausio 14 d. leidyklą pasiekė Zitos Pikoraitienės 100,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 01 22


2020 01 10

Gauta parama

2020 m. sausio 10 d. leidyklą pasiekė Algirdo Gluodo 250,00 Eur parama rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.  ▲2020 01 22


2020 01 08

Gauta parama

2020 m. sausio 8 d. leidykla buvo informuota apie jai skirtą Sauliaus Visocko 19,96 Eur (2% pajamų mokesčio sumos už 2018 m.) paramą rengiamai „Lietuvos valsčių“ serijos monografijai „VIEŠVILĖ“ (vyr. redaktorius Algirdas Sinkevičius). Nuoširdžiai dėkojame! Apie visą šiai monografijai gautą paramą žr. skirsnyje „Rengiamos monografijos“, pasirenkamoje eilutėje Viešvilė.2020 01 17